Wiadomości

BS Polonia Bytom Hokej z medalami na mistrzostwach Polski. Niewiele brakło do finału

Bytomscy hokeiści po raz kolejny pokazali klasę. Podczas Mistrzostw Polski Old Boys w hokeju na lodzie pokonali drużynę, w której grali hokeiści z Sanoka i Krynicy-Zdroju. Dzięki temu bytomscy hokeiści stanęli na podium.

Polonia Bytom na podium mistrzostw Polski w hokeju

Cóż to był za mecz. W sobotę, 13 kwietnia odbyły się XXX. mistrzostwa Polski Old Boys w hokeju na lodzie. W walce o podium wzięła udział BS Polonia Bytom Hokej.

W meczu o brązowy medal niebiesko-czerwoni pokonali 1:0 drużynę, w której grali hokeiści z Sanoka i Krynicy-Zdroju. Zwycięskiego gola strzelił Błażej Salamon. Mistrzem zostało Podhale Nowy Targ, które w finale wygrało z Unią Oświęcim 3:2. W starciu o złoto wyróżnił się Krzysztof Zapała, były reprezentant Polski, który rozegrał 135 spotkań i strzelił 30 goli.

Przypomnijmy, że w Mistrzostwach Polski Old Boys rywalizowali hokeiści, którzy nie grają już zawodowo, a o medale walczyło dziesięć drużyn. W kadrach drużyn znalazł się olimpijczyk i byli reprezentanci Polski, m.in. Gabriel Samolej, Krzysztof Zapała, Patryk Noworyta, Adam Goliński oraz Artur Ślusarczyk.

Zobaczcie zdjęcia z sobotnich mistrzostw Polski.