Przekonaj się do transportu

i

Autor: Dawid Gołaś

Dwójka tyskich uczniów postanowiła przekonać mieszkańców Śląska do transportu miejskiego [AUDIO, WIDEO]

2020-01-27 13:25

Dawid Gołaś oraz Julia Chodanionek, uczniowie ZS nr 1 oraz LO nr 1 w Tychach, realizują projekt "Przekonaj się do transportu miejskiego". Pokazują, że nowoczesne technologie pojawiają się w transporcie publicznym, a auto niekoniecznie jest najlepszym sposobem na podróżowanie po mieście w śląsko-dąbrowskiej metropolii.

Projekt „Przekonaj się do transportu potrwa do marca (tyle trwa tegoroczna edycja projektu Zwolnieni z Teorii). Dotyczy on zadań związanych z promocją transportu publicznego poprzez reklamowanie go za pomocą np. plakatów, ulotek, filmików wideo.

Chcemy pokazać, że transport się zmienia na lepsze i auto to nie jedyny sposób poruszania się. Powstają linie lotniskowe, ekspresowe metrolinie jak i nowe kasowniki w których będzie można kupić bilety używając kart płatniczych. Ludzie muszą wiedzieć, że ten transport jest dla nich i zmienia się dla nich - mówi Dawid Gołaś

ZOBACZCIE WIDEO

Dawid uczeń ZS nr 1 w Tychach projekt realizuje wspólnie z Julią Chodanionek uczennicą LO nr 1 w Tychach. Mają 17 lat i interesują się transportem publicznym. Stąd pomysł na projekt za pomocą którego pokazują innym jaki on naprawdę jest. Autorzy projektu są już po przeprowadzeniu ankiety oraz nagraniu filmiku promującego transport.

Teraz trwa akcja rozwieszania plakatów i rozdawania ulotek. Powstanie więcej filmików, prelekcji dla dzieci w szkole. Jak podkreśla Dawid i Julia chcieliby pracować przy transporcie, dlatego realizują ten projekt by móc się sprawdzić, co jak uważają, wychodzi im nieźle. Zależy im na szerzeniu projektu ponieważ takie działania są konieczne w celu poczynienia zmian w postrzeganiu transportu.

Dwójka tyskich uczniów postanowiła przekonać mieszkańców Śląska do transportu miejskiego. Posłuchajcie!

Województwo śląskie bez tajemnic. Rozpoznasz miasto po zdjęciu?

Pytanie 1 z 10
Jakie to miasto?
Województwo śląskie bez tajemnic