Bytom

Utrudnienia na Dni Bytomia 2024. Zakaz parkowania, objazdy i zmiany w rozkładach jazdy

Dni Bytomia 2024 odbędą się już w najbliższy weekend. Impreza wiąże się z utrudnieniami drogowymi. Niektóre ulice zostaną zamknięte i wprowadzone będą objazdy. Czekaja nas również zmiany wkomunikacji miejskiej.

Przed nami Dni Bytomia 2024

W tym roku bytomianie będą świętować przez trzy dni. Od 21 do 23 czerwca na Placu Jana III Sobieskiego odbędą się tegoroczne Dni Bytomia. Na scenie wystąpią znani artyści, a w tym m.in. Kult, Smolasty, Nocny Kochanek, Julia Żugaj, Dym KNF, Bajm, C- Bool, Pan Savyan oraz lokalny artysta zespół Tukej. W związku z kilkudniową imprezą w mieście wprowadzone zostaną zmiany w organizacji ruchu drogowego oraz w komunikacji miejskiej.

Zmiany w ruchu drogowym

W nocy z czwartku na piątek z 20 na 21 czerwca zamknięta zostanie ul. Piłsudskiego na odcinku od ul. Korfantego do ul. Żołnierza Polskiego oraz kilka ulic przyległych do niej. Wyłączone z ruchu zostaną ulice: Podgórna - na odcinku od ul. Piłsudskiego do pl. Grunwaldzkiego, oraz Żołnierza Polskiego - od ul. Piłsudskiego do ul. Smolenia.

Na czas trwania imprezy wyznaczono objazd dla kierowców jadących ul. Piłsudskiego. Objazd wyznaczono ulicami Korfantego, Smolenia i Chrobrego. Na odcinku ul. Korfantego od ul. Piłsudskiego do ul. Sokoła oraz na odcinku ul. Smolenia od ul. Korfantego do ul. Żołnierza Polskiego zostanie wprowadzony ruch jednokierunkowy.

Miejsca postoju taksówek tymczasowo wyznaczone zostaną na pl. Grunwaldzkim oraz na jednokierunkowym odcinku ul. Korfantego.Jak informuje Urząd Miasta w Bytomiu, od czwartku 20 czerwca na placu Jana III Sobieskiego, na odcinku ul. Piłsudskiego, Podgórnej, Korfantego oraz na odcinku ul. Żołnierza Polskiego (do ul. Smolenia) będą obowiązywały zakazy zatrzymywania. Pojazdy zaparkowane na tych ulicach zostaną odholowane.

Utrudnienia na Dni Bytomia 2024. Wprowadzono objazdy i zmiany w komunikacji miejskiej

i

Autor: UM Bytom

Zmiany w komunikacji miejskiej

W ciągu najbliższych dni wprowadzone zostaną również zmiany w funkcjonowaniu komunikacji miejskiej. Od 20 czerwca od godz. 23:05 linie nr 42, 52, 85, 91, 114, 148, 185, 227, 608, 700, 740, 830, M3, M16, M17 i M102 będą kursować zmienioną trasą.

Wyłączony z obsługi zostanie przystanek Bytom Plac Sobieskiego, a zamiast niego uruchomiony zostanie przystanek tymczasowy Bytom Żołnierza Polskiego przy ulicy Smolenia nr 31-33.

Zmiany w komunikacji miejskiej i objazdy obowiązywać będą do zakończenia imprezy. Utrudnienia zostaną zlikwidowane w nocy z 23 na 24 czerwca.