Tragedia na Dniach Sosnowca

i

Autor: Sosnowiec łączy/PSP

Sosnowiec

Tragiczne pobicie na Dniach Sosnowca. 28-latek nie żyje

Niedzielna bójka na dniach Sosnowca doczekała się tragicznego finału. W środę 12 czerwca 28-latek zmarł w szpitalu. Ofiarą jest piłkarz KS Spójnia Landek, który przyjechał do Sosnowca ze swoją narzeczoną. Sprawcy zostali ustaleni i zatrzymani.

Śmiertelna bójka podczas Sosnowiec Fun Festival 

Tragiczny finał niedzielnej bójki podczas Dni Sosnowca. Nie żyje 28-latek, pobity przez grupę nieletnich mężczyzn. Informację o śmierci pokrzywdzonego przekazała Prokuratura Okręgowa za pośrednictwem komunikatu na stronie internetowej. Mężczyzna zmarł 12 czerwca 2024 roku. Przyczynę zgonu ma wykazać zaplanowana sekcja zwłok. 

Nieletni mężczyźni pobili 28-latka w Sosnowcu

Do pobicia doszło w niedzielę 9 czerwca w godzinach wieczornych podczas imprezy plenerowej - Sosnowiec Fun Festival - na terenie Zagłębiowskiego Parku Sportowego w Sosnowcu. Trzech mężczyzn zaatakowało i pobiło 28-latka. Marcin konał na oczach swojej narzeczonej.

– Trudno zebrać myśli – mówi przejęty Zbigniew Orawiec, wiceprezes klubu KS Spójnia Landek, w którym trenował Marcin - cytowany przez Fakt. – Ciepły człowiek, dusza towarzystwa. Solidnie przykładał się do gry, w życiu także solidna firma.

O sprawie poinformowała jako pierwsza telewizja TVS, która dotarła do świadków zdarzenia. Z ich relacji wynika, że mężczyzna został brutalnie pobity, sprawcy kopali go po głowie. Wokół zebrał się tłum ludzi, na miejsce wezwano służby ratunkowe. 28-latek był reanimowany i został przetransportowany do szpitala. 

W toku śledztwa zabezpieczono materiał dowodowy, w tym m.in. zabezpieczono zapisy z monitoringu, wykonano oględziny miejsca zdarzenia i przesłuchiwano pierwszych, ustalonych świadków.

Na skutek podjętych działań, doszło do zatrzymania trzech sprawców pobicia. Wszyscy okazali się być nieletnimi. Przekazanie materiałów postępowania do IV Wydziału Rodzinnego i Nieletnich Sądu Rejonowego w Sosnowcu Z uwagi na wiek osób zatrzymanych, czynności z ich udziałem wykonywane będą przez Sąd Rejonowy w Sosnowcu Wydział IV Rodzinny i Nieletnich. Postępowanie prowadzone będzie przez tamtejszy Sąd - przekazała prok. Dorota Pelon, pełniąca funkcję rzecznika prasowego Prokuratury Okręgowej w Sosnowcu.

We wtorek 11 czerwca w IV Wydziale SR w Sosnowcu odbyło się posiedzenie z udziałem prokuratora. Decyzją sądu zatrzymani mężczyźni zostali umieszczeni w schronisku dla  nieletnich na okres 3 miesięcy. 

Listen on Spreaker.