Gdzie najlepiej zamieszkać w woj. śląskim polecają sami mieszkańcy. Wyniki są dość zaskakujące

i

Autor: UM Tarnowskie Góry Gdzie najlepiej zamieszkać w woj. śląskim polecają sami mieszkańcy. Wyniki są dość zaskakujące

Ranking

To najlepsze miasta to życia w województwie śląskim. Mieszkańcy polecają przyjaciołom

Kilka dni temu zapytaliśmy naszych czytelników o to, jakie miasto w województwie śląskim poleciliby znajomemu, który chciałby się tutaj przeprowadzić. W czołówce znalazło się miasto, które właśnie się odradza i z roku na rok pięknieje w oczach. I uwaga - pierwsze nie są Katowice, ale czy to kogoś zaskakuje?

Miasta, w których warto zamieszkać. Mieszkańcy polecają

Województwo śląskie to jeden z tych regionów o bardzo dużej gęstości zaludnienia. A co za tym idzie, miast większych i mniejszych jest tu od groma - mówiąc kolokwialnie. Osoby będące spoza województwa śląskiego mogą więc mieć nie lada problem z wyborem miejsca zamieszkania, jeśli ta kwestia nie jest zdeterminowana przede wszystkim zmianą pracy i miejscem, gdzie zostanie podjęta. W innym przypadku sprawa jest często prosta. Zatrudniasz się w Katowicach, mieszkasz w Katowicach, względnie miastach ościennych z dobrym dojazdem, choć gwoli prawdy, nawet mieszkając w stolicy województwa dojazd do pracy może być skomplikowany. 

Oczywiście sama aglomeracja śląska, i tu już bardziej mowa o miastach zrzeszonych w Górnośląsko-Zagłębiowskiej Metropolii, pod względem transportu publicznego jest całkiem dobrze skomunikowana, co często sprawia, że choć pracę podejmujemy np. w Chorzowie, to mieszkamy np. w Siemianowicach Śląskich. Co jednak zrobić, kiedy chce się po prostu zamieszkać w woj. śląskim bez dodatkowych czynników wpływających na wybór? Wtedy z pomocą przychodzą mieszkańcy naszego województwa. 

Najczęściej polecane miasto do zamieszkania od lat świetnie się rozwija

W tym miejscu uprzedzamy, aby nie traktować tego zestawienia jako opus magnum i nie brać tego za pewnik, co nie zmienia faktu, że można potraktować go jako jeden z małych głosów przy wyborze przyszłego miejsca zamieszkania. Bowiem gdy zadaliśmy naszym czytelnikom następujące pytanie:

Gdybyście mieli polecić znajomemu miasto w woj. śląskim, w którym powinien zamieszkać, to jakie?

To od razu posypała się fala komentarzy i polecajek, z których z łatwością można było wyłonić te najczęściej wymieniane, choć padały też propozycje nieoczywiste. Wśród nich znalazł się np. Imielin, czyli dość nieoczywisty wybór dla wielu osób. Były głosy dotyczące dwóch najświętszych miast w województwie śląskim, czyli Piekar Śląskich i Częstochowy, ale było ich za mało, by je w ogóle brać pod uwagę. Nasi czytelnicy polecili również takie miejscowości, jak:

 • Wilamowice
 • Czechowice-Dziedzice
 • Warszowice
 • Ustroń
 • Świętochłowice
 • Pszczyna
 • Siemianowice Śląskie
 • Mikołów
 • Jaworzno
 • Czerwionka-Leszczyny
 • Radzionków

A jakie miasta mieszkańcy najczęściej polecali? Możecie być zaskoczeni tym bardziej, że w czołówce znajduje się miasto, które w różnych rankingach wypada często dość słabo, a sami mieszkańcy innych miast cały czas mają o nim złą opinię, choć w ostatnich latach władze i mieszkańcy cały czas pracują na to, aby to zmienić. I powoli udaje im się odczarować złe głosy i zamienić na dobre.

Najczęściej polecane miasta do zamieszkania w woj. śląskim. TOP 10

Listen on Spreaker.