Ostatni weekend jarmarku świątecznego w Katowicach

i

Autor: PHOTO ART SERVICE

Katowice

To już ostatnia okazja, by odwiedzić jarmark świąteczny w Katowicach ZDJĘCIA

Jarmark świąteczny w Katowicach dobiega końca. Tegoroczna edycja wystartowała na rynku 17 listopada i zakończy się 7 stycznia. To ostatni moment, by skorzystać z atrakcji, jakie przygotowały Jarmarki Śląskie dla mieszkańców Katowic i regionu.

A atrakcji w tym roku było naprawdę wiele. Na płycie rynku stanęło 97 budek z świątecznymi smakołykami, rękodziełem, biżuterią, zabawkami i dekoracjami. Pojawiła się ogromna choinka, wiktoriańska karuzela i elektryczna ciuchcia.

Oczywiście nie mogło zabraknąć diabelskiego młyna, a właściwie dwóch diabelskich młynów, z których można było podziwiać świąteczną panoramę miasta. Ogromne emocje, zwłaszcza wśród dzieci, budziły ozdoby w postaci ruchomych szopek i figurek ze znanych bajek.

To już ostatnia okazja, by odwiedzić jarmark świąteczny w Katowicach. W niedzielę 7 stycznia wieczorem budki i ozdoby znikną z płyty rynku i pojawią się dopiero przed kolejnymi świętami Bożego Narodzenia. W naszej galerii zobaczycie zdjęcia z ostatniego weekendu świątecznego jarmarku w Katowicach. 

Ostatni weekend jarmarku świątecznego w Katowicach:

Czy jarmark świąteczny w Katowicach był sukcesem?  

Czy tegoroczny jarmark świąteczny w Katowicach był udany? Zależy, kogo zapytamy. W weekendy frekwencja na rynku dopisywała, szczególnie w czasie, gdy województwo śląskie zasypał śnieg. Wtedy naprawdę można było poczuć magiczną, świąteczną atmosferę. 

Katowickie wydarzenie pochwaliła w mediach społecznościowych Anna Mucha, aktorka i celebrytka. Stwierdziła, że tutaj "jest cudownie" i "jest magia totalna".

Jej entuzjazmu nie podzielił youtuber Książulo, który skrytykował jakość i ceny jedzenia w budkach. Podobnie jarmark oceniła Holenderka, która przyznała, że krakowska edycja bardziej przypadła jej do gustu.