Sosnowiec Cat CL

i

Autor: Materiały prasowe

Wiadomości

Sosnowiec i światowa spółka podały sobie ręce. Wkrótce rekrutacja na nowe miejsca pracy

Znana na europejskim rynku firma postanowiła otworzyć swoją siedzibę w Sosnowcu. CAT LC Polska czyli operator logistyczny należący do międzynarodowego koncernu wynajął kilka tysięcy mkw. powierzchni magazynowej z częścią biurową w Śląskim Centrum Logistycznym Sosnowiec III.

Nowe miejsca pracy w Sosnowcu. Znana firma otworzy tam siedzibę

CAT LC Polska, operator logistyczny, który należy do międzynarodowego koncernu Groupe CAT wynajął 9 tys. mkw. powierzchniw Sosnowcu. Firma postanowiła otworzyć swoją siedzibę w Śląskim Centrum Logistycznym Sosnowiec III.

Jednym z powodów, dla których wybraliśmy lokalizację naszej nowej platformy w Sosnowcu jest jej doskonałe położenie, które pozwoli nam na dalsze usprawniania procesu logistycznego. Poprzez rozwój infrastruktury i konsolidacje dwóch obecnych magazynów na terenie Zagłębia, Groupe CAT będzie miał możliwość rozwoju sieci dystrybucyjnej a także logistyki inboundowej, dzięki czemu zwiększy swoją konkurencyjność na rynku – tłumaczy Tomasz Zarzycki, dyrektor regionu CAT LC Europa Centralna i Wschodnia.

Decyzja ta została podjęta w oparciu o cel, którym jest długoterminowy rozwój firmy. Obiekt umożliwi ekspansję firmy na rynki Czech, Słowacji, Austrii i Węgier oraz stanie się południowym hubem Groupe CAT w Europie Środkowej i Wschodniej.

Obiekt ten będzie fundamentem naszej sieci transportowej Polsce, który umożliwi ekspansję firmy na rynki Czech, Słowacji, Austrii i Węgier oraz stanie się swoistym południowym hubem Groupe CAT w Europie Środkowej i Wschodniej – dodał Tomasz Zarzycki, Dyrektor Regionu CAT LC Europa Centralna i Wschodnia.

Projekt przekształci teren poprzemysłowy w zrównoważony, nowoczesny obiekt logistyczny, wyposażony nie tylko w instalację fotowoltaiczną, ale również punkty ładowania pojazdów elektrycznych.

Zakończenie prac planowane jest na początek 2025 roku. Dzięki inwestycji w Sosnowcu powstanie co najmniej kilkadziesiąt nowych miejsc pracy.

Obiekt typu cross-dock BTS zostanie zaprojektowany i wybudowany zgodnie z wymaganiami CAT LC Polska, który aktywnie uczestniczy w jego dostosowaniu do swoich potrzeb biznesowych.

BIK Park Sosnowiec III - co wiemy o obiekcie?

BIK Park Sosnowiec III znajduje się w bezpośrednim sąsiedztwie skrzyżowania dwóch kluczowych arterii komunikacyjnych - autostrady A4 łączącej Rzeszów z zachodnią granicą Polski i wschodniej obwodnicy Śląska – drogi S1 prowadzącej przez Cieszyn na południe Europy, a także Jaworznickiego Obszaru Gospodarczego i powstającej fabryki samochodów elektrycznych Izera. 

Biuro Inwestycji Kapitałowych jest polskim deweloperem logistycznym należącym do funduszu inwestycyjnego Nrep NSF IV. Działalność BIK nadzoruje Logicenters - platforma logistyczna Nrep.

Katowice czy Sosnowiec? Sprawdź, czy wiesz o które miasto chodzi [QUIZ]

Pytanie 1 z 10
Które miasto uzyskało prawa miejskie wcześniej?