Sosnowiczanie szyją maseczki

i

Autor: pixabay.com Sosnowiczanie szyją maseczki

Sosnowiczanie szyją maseczki. Zabezpieczą one m.in. pracowników socjalnych

2020-03-21 5:40

Pracownicy Żłobka Miejskiego, sosnowieckich Klubów Dziecięcych oraz seniorzy szyją maseczki. Trafią one do miejskich służb, głównie do pracowników Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej.

Lokalne środowiska wystąpiły z inicjatywą wsparcia dla jednostek organizacyjnych pomocy społecznej w zaopatrzeniu w środki ochrony.
Podczas przerwy w realizacji swoich obowiązków pracownicy Żłobka Miejskiego i Klubów Dziecięcych będą szyć maseczki ochronne. Śladem pracowników żłobka poszli również sosnowieccy seniorzy.

- Rozumiejąc potrzeby postanowili przyłączyć się do akcji i w wolnym czasie będą również zajmować się szyciem. Cała akcja zrodziła się spontanicznie. Urząd Miejski dostarczy niezbędne materiały z których powstaną maseczki. Liczymy na to, że w śród mieszkańców naszego miasta znajdą się naśladowcy tak potrzebnej teraz idei – podkreśla Anna Jedynak, pełnomocnik prezydenta miasta ds. funduszy zewnętrznych i polityki społecznej.

Wszyscy chętni do pomocy proszeni są o kontakt pod nr tel. 32 296-23-01 lub mailowo: wps@um.sosnowiec.pl.

Jeśli ktoś chce wspomóc akcję szycia maseczek ochronnych proszony jest o materiał, bawełnę. Niestety jest jeden niezbędny warunek, że musi to być nowy materiał, miasto go odbierze i chętne osoby uszyją kolejne sztuki maseczek.