Pobicie na dniach Sosnowca

i

Autor: KS Spójnia Landek

Wiadomości

Śmiertelne pobicie na dniach Sosnowca. Wiadomo, kim są sprawcy

2024-06-13 7:04

W trakcie dni Sosnowca, które odbywały się w miniony weekend doszło do brutalnego pobicia. 28-letni mężczyzna trafił wówczas do szpitala. 12 czerwca poinformowano, że mężczyzna zmarł. Sprawcami pobicia są trzej nastolatkowie.

Brutalne pobicie na dniach Sosnowca. Nie żyje 28-latek z Jastrzębia-Zdroju

Do pobicia doszło w niedzielę, 9 czerwca podczas dni Sosnowca. Trzech młodych mężczyzn zaatakowało i pobiło 28-latka. Mężczyzna trafił w stanie krytycznym do szpitala, gdzie zmarł 12 czerwca.

Sprawcy zostali zatrzymani dzień po zdarzeniu. To trzej 16-latkowie z Sosnowca. W ramach śledztwa, prowadzonego pod kątem pobicia ze skutkiem śmiertelnym przez Prokuraturę Rejonową Sosnowiec-Północ i policję śledczy zabezpieczyli materiał dowodowy, m.in. o zapis z monitoringu, wykonano też oględziny miejsca pobicia i przesłuchano pierwszych świadków.

Z uwagi na wiek osób zatrzymanych, czynności z ich udziałem wykonywane będą przez Sąd Rejonowy w Sosnowcu Wydział IV Rodzinny i Nieletnich. Postępowanie prowadzone będzie przez tamtejszy Sąd - poinformowała PAP w środę rzeczniczka Prokuratury Okręgowej w Sosnowcu Dorota Pelon.

We wtorek, z udziałem prokuratora, w sosnowieckim sądzie odbyło się posiedzenie w sprawie zastosowania wobec nastolatków środków tymczasowych. Decyzją sądu zostali oni umieszczeni w schronisku dla nieletnich na trzy miesiące. Policja ani prokuratura nie podają, jakie było tło ataku na 28-latka. Dokładną przyczynę jego zgonu ma ustalić sekcja zwłok.

Sosnowiec. 28-letni Marcin konał na oczach narzeczonej

Do pobicia doszło w niedzielę, 9 czerwca w godzinach wieczornych podczas imprezy plenerowej - Sosnowiec Fun Festival - na terenie Zagłębiowskiego Parku Sportowego w Sosnowcu. Trzech mężczyzn zaatakowało i pobiło 28-latka. Marcin konał na oczach swojej narzeczonej.

O sprawie poinformowała jako pierwsza telewizja TVS, która dotarła do świadków zdarzenia. Z ich relacji wynika, że mężczyzna został brutalnie pobity, sprawcy kopali go po głowie. Wokół zebrał się tłum ludzi, na miejsce wezwano służby ratunkowe. 28-latek był reanimowany i został przetransportowany do szpitala. Mężczyzna zmarł 12 czerwca.

Nic nie usprawiedliwia ataku, do którego doszło. Rodzinie, bliskim oraz przyjaciołom zmarłego składam kondolencje - napisał Arkadiusz Chęciński, prezydent Sosnowca, który w środę na Facebooku odniósł się do tej tragedii.

Pobity 28-latek był piłkarzem czwartoligowej Spójni Landek. Także przedstawiciele tego klubu o śmierci kolegi poinformowali w środę w mediach społecznościowych, zamieszczając jego zdjęcie z boiska.

Za zgodą rodziców pracuje aparatura medyczna w celu pobrania organów do przeszczepów, tym samym jest to ogromny dar Marcina dla ratowania życia innych chorych. Odpoczywaj w pokoju wiecznym Miziol - na zawsze pozostaniesz w naszych sercach. Z tego miejsca przesyłamy najszczersze kondolencje rodzinie i najbliższym Marcina - czytamy w poście.

Listen on Spreaker.