Wydarzenia

Śląskie Święto Rowerzysty w Parku Śląskim obchodziło kilkuset fanów dwóch kółek

Promocja ruchu rowerowego jako doskonałego środka transportu i integracja - to dwa najważniejsze cele, jakie przyświecały Śląskiemu Świętu Rowerzysty, który odbył się w Parku Śląskim w Chorzowie. Impreza przyciągnęła kilkuset dużych i małych amatorów jazdy na rowerze.

Święto rowerzystów: największa tego typu impreza na Śląsku

Dokładnie o godz. 11 spod rzeźby Pelikana wystartowało kilkuset rowerzystów, którzy zebrali się w Parku Śląskim w Chorzowie by obchodzić Śląskie Święto Rowerzysty. Choć rower ciągle kojarzy się ze sportem, to już od wielu lat coraz więcej osób traktuje go nie tylko jako formę rekreacji, ale też środek transportu. Impreza, która odbyła się w niedzielę 23 czerwca objęła nie tylko Park Śląski, ale też takie miasta, jak Chorzów, Bytom, Zabrze i Gliwice, bowiem przez te miasta odbył się przejazd dużego peletonu złożonego z amatorów jazdy na rowerze, a finał przejazdu był w Zabrzu na Placu Wolności. 

Śląskie Święto Rowerzysty jest wspólną inicjatywą kilku organizacji rowerowych z konurbacji górnośląskiej, a pierwsza edycja miała miejsce w 2018 roku. Zdjęcia z tej wyjątkowej imprezy znajdziecie w poniższej galerii.