Śląskie: Skandaliczne zachowanie kierowcy volskwagena. Wyprzedzał na pasach i niemal potrącił dziecko na hulajnodze [WIDEO]

i

Autor: UG Rędziny Chwile grozy na przejściu dla pieszych w Rędzinach

Śląskie: Pirat drogowy, który wyprzedzał na pasach miał już zabrane prawo jazdy za śmiertelne potrącenie rowerzysty [WIDEO]

2021-06-11 8:13

Chwile grozy na przejściu dla pieszych w Rędzinach koło Częstochowy. Kierowca volkswagena wyprzedzał inne pojazdy na pasach i omal nie potrącił przejeżdżającego przez przejście chłopca na hulajnodze. Całe zajście zostało zarejestrowane przez kamery monitoringu. Policja szybko namierzyła kierowcę. Okazało się, że mężczyzna wcześniej był już karany za przestępstwa drogowe. Kilka lat temu śmiertelnie potrącił rowerzystę.

Chwile grozy na przejściu dla pieszych. Pędzący volkswagen wyprzedzał na pasach i prawie potrącił chłopca na hulajnodze

Wyglądało to koszmarnie. Kierowca volkswagena popisał się absolutnym brakiem wyobraźni na przejściu dla pieszych w Rędzinach koło Częstochowy. Nieodpowiedzialny kierowca wyprzedzał inne samochody na pasach, a w tym samym czasie przez przejście przechodziła dwójka rowerzystów i chłopiec na hulajnodze. Volkswagen wjechał na pełnej prędkości na przejście dla pieszych i omal nie potrącił chłopca na hulajnodze.

Całe zajście zostało zarejestrowane przez kamery miejskiego monitoringu umieszczone na budynku Urzędu Gminy.

Zobaczcie jak to wyglądało.

Pirat drogowy zatrzymany

- Kłomniccy policjanci ustalili, a następnie zatrzymali 39-latka, który 6 czerwca na drodze krajowej numer 91 w Rędzinach wyprzedził kolumnę pojazdów i nie ustąpił pierwszeństwa pieszym na pasach. Kierujący swoim zachowaniem naraził pieszych na bezpośrednie niebezpieczeństwo utraty życia lub ciężkiego uszczerbku na zdrowiu, dlatego został zatrzymany i po wykonaniu niezbędnych czynności trafi do policyjnego aresztu - czytamy w komunikacie śląskiej policji.

39-letni mieszkaniec powiatu częstochowskiego nie posiada uprawnień do kierowania i już wcześniej był karany za szereg przestępstw i wykroczeń drogowych.

Okazało się, że w 2011 r. K. został skazany na 7 i pół roku więzienia za spowodowanie śmiertelnego wypadku drogowego po pijanemu. W Kłomnicach k. Częstochowy potrącił rowerzystę i uciekł. Po zatrzymaniu okazało się, że sprawca miał prawie 2 promila alkoholu w organizmie. Wtedy sąd, poza karą pozbawienia wolności, orzekł wobec niego dożywotni zakaz prowadzenia pojazdów. Jednak po wyjściu z zakładu karnego mężczyna wciąż wsiada za kółko i powoduje zagrożenie na drodze.

Tomasz Hajto mocno krytycznie o grze kadry