Wiadomości

Gigantyczny noworodek urodził się w Zabrzu. To prawdziwy rekord. Maluch ma ponad 6 kilogramów

W Centrum Zdrowia Kobiety i Dziecka został pobity dotychczasowy rekord. Na świat przyszła dziewczynka, która w chwili porodu ważyła ponad 6 kilogramów. Martynka - bo takie imię wybrali rodzice - mierzyła 65 cm i otrzymał 9 punktów w skali Apgar.

W Zabrzu urodził się rekordowo duży noworodek

W Centrum Zdrowia Kobiety i Dziecka w Zabrzu został pobity dotychczasowy rekord. We wtorek, 2 kwietnia na świat przyszła tam ważąca ponad 6 kilogramów dziewczynka. Martynka w chwili porodu ważyła dokładnie 6080 g i jest największym dzieckiem urodzonym w historii Zabrza i jednym z największych w Polsce.

Noworodek mierzył 65 cm i otrzymał 9 punktów w skali Apgar. Poród trwał zaledwie 35 minut i odbył się siłami natury. Mama Brygida i dziewczynka czują się dobrze.

Pani Brygida jest niesamowitą kobietą. To ona w głównej mierze przekonała nas, że da radę urodzić siłami natury. Jest to kolejny dowód na to, jak ważne jest pozytywne nastawienie mamy oraz wiara w swoje możliwości - przekazała Edyta Malicka, położna która był porodzie.

Edyta Malicka dodała również, że personel nie spodziewał się, iż noworodek będzie aż tak duży, a mama dziewczynki z uśmiechem na ustach oznajmiła, że poród nie należał do trudnych.

Wszyscy jesteśmy z niej bardzo dumni. Życzymy dziewczynom samych wspaniałości oraz szybkiego powrotu do domu - podsumowała.

Zobaczcie zdjęcia jednego z największych noworodków w Polsce.

Największy noworodek w Polsce. Urodził się w Szczecinie

Przypomnijmy, że największym noworodkiem w Polsce był urodzony w Szczecinie Kacper, który ważył aż 7 kg. Chłopiec miał 66 centymetrów długości i przyszedł na świat siłami natury.

Drugie miejsce należy do Mai. Dziewczynka urodziła się w 2020 roku w Piekarskim Centrum Medycznym. W chwili narodzin ważyła 6860 gramów i mierzyła aż 66 centymetrów, czyli tyle, ile przeciętne wynosi wzrost 5-miesięcznego niemowlaka.

Natomiast urodzona 2 kwietnia 2024 roku w Zabrzu Martynka jest trzecim największym noworodkiem urodzonym w Polsce.

Kultowe bajki lat 2000. QUIZ

Pytanie 1 z 10
Łatwe pytanie na rozgrzewkę. Jak miał na imię pingwin - pomocnik bałwana Arktosa?