Kompletnie pijany 30-letni Ukrainiec wsiadł za kierownicę samochodu

i

Autor: KMP Żory

Żory

Śląskie: 30-letni Ukrainiec prowadził na podwójnym gazie. Nie uniknie kary

30-letni Ukrainiec wsiadł za kierownicę samochodu, mając prawie 2,5 promila alkoholu w organizmie. Dzięki reakcji świadka nie uniknie konsekwencji.

Kompletnie pijany Ukrainiec wsiadł za kierownicę

Do zdarzenia doszło w minioną sobotę wieczorem w Żorach. Dyżurny tamtejszej komendy odebrał zgłoszenie dotyczące pewnego audi. Służby powiadomił świadek, który obserwował samochód i nabrał podejrzeń, że jego kierowca znajduje się pod wpływem.

Postawa zgłaszającego była zdecydowana i pełna współpracy ze stróżami prawa. Jadąc na trasie Pszczyna - Żory relacjonował aktualną trasę przemieszczania się pojazdu i jego pozycję - chwali asp. Marcin Leśniak, oficer prasowy Komendy Miejskiej Policji w Żorach.

Mundurowi zauważyli audi na ul. Pszczyńskiej, jednak jego kierowca zignorował patrol i jechał dalej, wprost na policyjny radiowóz. Na szczęście nic się nie stało i pojazd został zatrzymany do kontroli.

Okazało się, że za kierownicą audi siedzi 30-letni obywatel Ukrainy. Mężczyzna był kompletnie pijany. Badanie alkomatem wykazało u niego blisko 2,5 promila alkoholu. Teraz za swoje zachowanie odpowie przed sądem. Grozi mu kara do 3 lat więzienia.