kino

i

Autor: Getty Images

Silesia Film startuje z nowym projektem dla najmłodszych kinomanów!

2020-05-12 13:35

Na czym polega praca reżysera filmowego, scenografa, aktora, artysty dubbingu czy kierownika produkcji filmowej – tego dowiedzą się najmłodsi kinomani. To w ramach nowego projektu Silesia Film „Domowe Studio Filmowe”. W ramach tej akcji co tydzień instytucja będzie publikować w sieci krótkie filmy. Więcej na slask.eska.pl

Celem akcji jest podróż do krainy wyobraźni, w której domy zamieniają się w studia filmowe. Osoby pracujące w branży filmowej opowiedzą najmłodszym o tajemnicach kina. Swój udział w nagraniach potwierdzili czołowi polscy filmowcy, m.in. Bartosz Konopka, Marcel Sławiński i Joanna Macha.


Program skierowany jest do dzieci w wieku od 6 do 10 lat. Filmy będą pojawiać się co tydzień na Facebooku „Kino Kosmos dla dzieci” oraz na kanale YouTube Instytucji Filmowej SILESIA FILM.

– Zależy nam, aby pokazać, że praca w branży filmowej wymaga nie tylko odpowiednich narzędzi i technologii, ale przede wszystkim opiera się na uważnej obserwacji tego, co nas otacza, kreatywności i umiejętności opowiadania historii. Chcemy zachęcić najmłodszych do rozwijania tych zdolności i zainspirować do poszukiwania własnych dróg ekspresji. – mówią pomysłodawcy projektu.

„Domowe Studio Filmowe” to nie pierwszy cykl filmów, które dla młodych kinomanów przygotowała Instytucja Filmowa SILESIA FILM. Niedawno zakończył się projekt „Filmowe podróże z liskiem”, które wprowadzał dzieci i rodziców w tajniki tworzenia animacji filmowych, w tym animacji poklatkowej wykorzystując różne formy zabaw i ćwiczeń. 14 odcinków „Filmowych podróży z liskiem” nadal jest do zobaczenia na Facebooku „Kino Kosmos dla dzieci” oraz w serwisie YouTube na kanale Instytucji Filmowej SILESIA FILM.

Cykl „Domowe Studio Filmowe” powstaje w ramach projektu edukacyjnego „Rodzina w kinie”, realizowanego w Kinie Kosmos.