Siemianowice: Ferie bez śniegu wcale nie muszą być nudne!

i

Autor: Agnieszka Kucjas-Karkoszka

Siemianowice: Ferie bez śniegu wcale nie muszą być nudne! Na rynku stanęła pontonowa zjeżdżalnia [AUDIO]

2020-01-14 7:58

Ferie bez śniegu to nie problem. Na Rynku w Siemianowicach Śląskich stanęła wielka zjeżdżalnia, po której dzieciaki mogą zjeżdżać na specjalnych pontonach. To tylko jedna z ciekawych propozycji na spędzenie tegorocznych ferii zimowych w naszym regionie.

Od piątku 11 stycznia aż do 24 stycznia, czyli praktycznie przez cały okres ferii zimowych, najmłodsi mieszkańcy Siemianowic Śląskich będą mogli korzystać z zabawy na Snowtubingowej rampie. Co to takiego? To pontonowa zjeżdżalnia, z której można zjeżdżać na dmuchanych oponach czy materacach. Podobnie jak w zeszłym roku, zainstalowana będzie na Rynku Miejskim przed Ratuszem. Czynna w godzinach od 11.00 do 19.00 (przerwa techn. w godz 14-15), Zjeżdżalnia będzie czynna bez względu na warunki pogodowe - jak śnieg to na śniegu, jak nie będzie śniegu to na igielicie, dzieci spędzające ferie w mieście będą miały możliwość pozjeżdżania na dużych dmuchanych oponach.

Posłuchaj co to takiego snowtubing:

Nie ma tu ograniczeń wiekowych, a jedynie wagowe, więc dorośli spokojnie mogą się bawić ze swoimi dziećmi. Zjeżdżalnia będzie czynna codziennie do końca ferii. A co ważne, dzieciaki będą z niej korzystać bezpłatnie.

Wobec tego, że śnieg nie spadł w zimę, chcieliśmy jakoś umilić czas dzieciakom, które zostały w mieście na ferie. I tak doszło do tego, że postawiliśmy ponad 40-metrową rampę, na którą dzieciaki mogą się wspiąć i zjechać na specjalnie przygotowanych tubach, będąc zupełnie niezależnymi od pogody - mówi Piotr Kochanek, rzecznik siemianowickiego magistratu.