Piłka nożna

Ruch Chorzów remisuje bezbramkowo z Puszczą Niepołomice. Widmo spadku coraz większe

Ruch Chorzów nie wykorzystał swojej szansy na dopisanie sobie trzech oczek w ligowej tabeli. W meczu na Stadionie Śląskim Niebiescy zremisowali z Puszczą Niepołomice i mają coraz mniejsze szanse na utrzymanie w Ekstraklasie.

Remis na wagę spadku. Widmo spadku Ruchu

Jak wygrywać, to tylko takie mecze. Ruch Chorzów podejmował na Stadionie Śląskim Puszczę Niepołomice, która również walczy o utrzymanie w PKO BP Ekstraklasie. To był mecz z gatunku "o sześć punktów". Zwycięstwo Niebieskich mogło dać nadzieję na utrzymanie się w najwyższej klasie rozgrywkowej w Polsce. Mogło, ale na własne życzenie Niebiescy jeszcze bardziej skomplikowali swoją sytuację w lidze. Tym bardziej, że patrząc na statystyki teoretycznie przeważali w tym spotkaniu. Teoretycznie, bo z tej przewagi zupełnie nic nie wynikało. Niebiescy co prawda dochodzili do pola karnego i nawet oddawali strzały, ale praktycznie żaden nie leciał w światło bramki. 

Indolencja strzelecka była również po drugiej stronie. Puszcza również starała się atakować, ale pod bramką Niebieskich tracili głowy. Niemniej dla zespołu z Niepołomic ten wynik jest korzystniejszy tym bardziej, że nad Ruchem 6 punktów, a bezpiecznego miejsca w tabeli tracą jedno oczko. W doliczonym czasie Robert Dadok zarobił dwie żółte, a w konsekwencji czerwoną kartkę. 

Ruch jest na przedostatnim, 15. miejscu w tabeli i żeby się utrzymać musiałby zacząć wreszcie wygrywać. A na to, póki co się nie zanosi. 

Ruch Chorzów bezbramkowo remisuje z Puszczą Niepołomice GALERIA

Kibice na meczu Ruch Chorzów - Puszcza Niepołomice