Praca dla ratownika wodnego w Katowicach. Zarobki zaskakują
Katowice poszukują ratowników wodnych, którzy będą dbali o bezpieczeństwo na miejskich kąpieliskach. Miasto stawia na wysokie standardy i bezpieczeństwo, dlatego oferuje atrakcyjne warunki zatrudnienia. Co więcej, zarobki ratowników wodnych w Katowicach mogą być wyższe niż te oferowane w nadmorskich kurortach. To szansa dla osób z odpowiednimi kwalifikacjami na dobrze płatną pracę w sezonie letnim.
Jakie wymagania trzeba spełnić, aby zostać ratownikiem w Katowicach?
Praca ratownika wodnego w Katowicach wymaga sporych umiejętności. Tylko wykwalifikowana kadra może zapewnić bezpieczeństwo na kąpieliskach. Dlatego zdecydowano, że w tym roku oferowane zarobki będą nawet wyższe niż w nadmorskich kurortach.
Wymagania
- Ukończony kurs Ratownika Wodnego i Kwalifikowanej Pierwszej Pomocy
- Dodatkowe umiejętności przydatne w ratownictwie wodnym
Ile zarabia ratownik wodny w Katowicach? Stawki godzinowe robią wrażenie
Wynagrodzenie ratownika wodnego w Katowicach jest uzależnione od jego umiejętności i doświadczenia. Stawki godzinowe na umowę zlecenie prezentują się następująco:
- 31 zł/godzinę
- 33 zł/godzinę
- 35 zł/godzinę
Warto podkreślić, że praca na umowę zlecenie nie ma limitów czasowych, co daje możliwość dodatkowego zarobku.
Wynagrodzenie uzależnione jest od umiejętności i doświadczenia
Porównanie zarobków: Katowice vs. Gdańsk. Gdzie ratownik zarobi więcej?
Dla porównania Gdański Ośrodek Sportu, który zapewnia obsadę ratowników nad morzem oferuje wynagrodzenie w wysokości 5500 PLN brutto/miesiąc (uwzględniające 23 dni pracy w lipcu oraz 21 dni pracy w sierpniu). Zapewnia osobom spoza Gdańska nocleg bez wyżywienia oraz pełny komplet odzieży.
Dodatkowo ratownicy mogą liczyć na ok. dwa dni urlopu w miesiącu (w przypadku niewykorzystania wypłacany jest ekwiwalent), a za pracę w nadgodzinach w dni wolne stawka wynosi 100 proc. Obowiązuje równoważny czas pracy.
Tak wygląda kąpielisko Morawa w Katowicach
Zobacz zdjęcia
Samodzielne zarządzanie zespołem ratowników pozwala zaoszczędzić około 300 tys. zł rocznie. Dzięki temu mamy pełną kontrolę nad procesem rekrutacji, szkoleniem oraz nadzorem nad pracą ratowników, co zdecydowanie przekłada się na wysoką jakość świadczonych usług. Elastyczne podejście do współpracy oraz indywidualne traktowanie każdego członka zespołu sprzyja budowaniu silnej i zaangażowanej grupy profesjonalistów – mówi Daniel Muc, dyrektor Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Katowicach.
Praca ratownika to odpowiedzialność i wyzwania
Wiktor Zajączkowski, prezes Śląskiego Wodnego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego, zwraca uwagę na problem niedoboru ratowników oraz na ryzykowne zachowania osób kąpiących się po spożyciu alkoholu. Praca ratownika wodnego wiąże się z dużą odpowiedzialnością oraz koniecznością radzenia sobie z różnorodnymi wyzwaniami, zarówno fizycznymi, jak i psychicznymi.
Gdzie w Katowicach można spotkać ratowników wodnych?
MOSiR w Katowicach zarządza czterema kąpieliskami i trzema basenami otwartymi. Są to obiekty na terenie:
- Doliny Trzech Stawów
- Staw Morawa
- Starganiec
- ORW Rolna
- ORW Bugla
- OS Gliwicka
Aby zapewnić odpowiedni poziom bezpieczeństwa, przygotowania do sezonu rozpoczynają się już pół roku wcześniej. Proces ten obejmuje rekrutację około 70 ratowników, co znacząco zwiększa zatrudnienie w sezonie letnim, biorąc pod uwagę, że stała kadra liczy około 200 pracowników. Osoby zainteresowane pracą mogą już teraz zgłaszać się do Katowickiego MOSiR-u.