Próbna matura z matematyki

i

Autor: Tomasz Jastrzebowski/REPORTER/CKE

Szkoła

Próbna matura z matematyki 2024. Pytania i odpowiedzi arkusza CKE

Próbna matura z matematyki odbyła się w czwartek 7 grudnia. Maturzyści pisali próbny egzamin maturalny w Formule 2023. Prezentujemy arkusze CKE z pytaniami i poprawnymi odpowiedziami z matematyki.

Próbna matura z matematyki

Próbna matura odbywa się w całej Polsce w grudniu. Centralna Komisja Egzaminacyjna wyznaczyła oficjalne terminy i postanowiła, że 7 grudnia odbywa się próbny egzamin maturalny z matematyki. Punktualnie o godzinie 9:00 maturzyści rozpoczęli maturę próbną 2024 z matematyki. Co pojawiło się w arkuszu CKE na maturze z matematyki? Jakie były poprawne odpowiedzi do zadań matematycznych.

Sprawdź poniżej w galerii zdjęciowej pytania i odpowiedzi testu egzaminu maturalnego z matematyki

KLIKNIJ W ZDJĘCIE, ŻEBY ZOBACZYĆ ARKUSZ I ODPOWIEDZI. Zadania z matury próbnej 2024 z matematyki rozwiązuje Kamila Stożek, autorka kursu maturalnego z matematyki MatematykaGryzie.pl

Matura próbna z matematyki nie jest obowiązkowa we wszystkich szkołach. To od decyzji dyrekcji zależy, czy uczniowie do niej przystąpią. Jako, że w maju 2024 roku maturzyści przystąpią do matury w Formule 2023, dobrze jest jednak znać zasady i sposób rozwiązywania testu matematycznego w warunkach stresu. Dlatego CKE zaleca przeprowadzenie próbnego egzaminu maturalnego w grudniu.

UWAGA:

Pytania na próbnej maturze obejmują cały zakres wiedzy, jaki uczeń powinien opanować w ciągu wszystkich lat nauki w szkole ponadpodstawowej. Oznacza to, że pojawiają się także pytania z tematów, które jeszcze nie były przerabiane na lekcjach.

Z tego względu, CKE nie zachęca nauczycieli i dyrekcji szkół, aby próbna matura była oceniana i ważyła na ocenie końcowej z przedmiotu.