Pościg i strzelanina w Pszczynie. Pijany kierowca uciekał przed policją. Daleko nie zajechał

i

Autor: Śląska Policja Kierowca miał 3 promile alkoholu we krwi

Pościg i strzelanina w Pszczynie. Pijany kierowca uciekał przed policją. Daleko nie zajechał

2021-07-05 7:24

48-letni, nietrzeźwy kierowca został zatrzymany w niedzielę po południu w Pszczynie (Śląskie) po pościgu i strzałach oddanych przez policjantów w kierunku kół jego samochodu – poinformowała sierżant Jadwiga Śmietana z Komendy Powiatowej Policji w Pszczynie.

O niepokojącym zachowaniu kierowcy poruszającego się drogą wojewódzką nr 935 policję powiadomił inny kierowca. Na miejsce skierowano patrol ruchu drogowego, który namierzył pirata drogowego na odcinku między Żorami a Pszczyną. Mimo sygnałów dźwiękowych i świetlnych oraz znaków dawanych policyjną tarczą, czyli lizakiem, kierowca się nie zatrzymał.

W Pszczynie zorganizowano blokadę, która również nie powstrzymała mężczyzny przed dalszą jazdą. Usiłował też potrącić policjanta. W stronę oddalającego się auta funkcjonariusze oddali dziewięć strzałów; samochód w końcu się zatrzymał. Kierującym okazał się 48-letni mieszkaniec powiatu tatrzańskiego. Badanie trzeźwości wykazało u niego ok. 3 promile alkoholu. Został zatrzymany, ale dalsze czynności z jego udziałem zostaną przeprowadzone dopiero, kiedy wytrzeźwieje.

W zajściu nikt nie ucierpiał. Kule trafiły w karoserię samochodu. Śledztwo w tej sprawie nadzoruje prokuratura. (PAP)

Awantura na bazarze. Poszło o powrót Tuska. Komentery [WIDEO]