Piłkarze Piasta Gliwice i gliwiccy lekarze łączą siły w szczytnym celu

i

Autor: Piast Gliwice Piłkarze Piasta Gliwice i gliwiccy lekarze łączą siły w szczytnym celu

Piłkarze Piasta Gliwice i gliwiccy lekarze łączą siły w szczytnym celu

2020-10-04 12:06

W tym meczu walka nie toczy się o gole i punkty. Stawka jest zupełnie inna: zdrowie i życie! Lekarze z Oddziału Urologii i Urologii Onkologicznej Szpitala Miejskiego nr 4 w Gliwicach oraz brązowi medaliści, piłkarze Piasta Gliwice – postanowili połączyć siły by stoczyć batalię ze stereotypami dotyczącymi jednego z największych przeciwników każdego mężczyzny: raka prostaty.

Lekarze i piłkarze Piasta Gliwice połączyli siły! Wspólnie będą walczyć ze stereotypami dotyczącymi jednego z największych przeciwników każdego mężczyzny: raka prostaty. Akcja ruszyła z okazji Światowego Dnia Onkologii, który obchodzimy właśnie 4 października.

Nowotwór ten stanowi piątą najczęstszą przyczynę śmierci wśród Polaków. Z powodu raka prostaty co roku umiera ponad 5 tysięcy mężczyzn w naszym kraju. Te statystyki nie muszą być tak dramatyczne. Wystarczy mieć odwagę, świadomość zagrożenia i przyjść do urologa.

- Mężczyźni nie chcą i nie lubią rozmawiać o chorobach, to dla nich synonim słabości. Nic bardziej mylnego. Przyjęcie zaproszenia to gabinetu urologa to znak siły – przekonuje dr Andrzej Kupilas, ordynator Oddziału Urologii i Urologii Onkologicznej Szpitala Miejskiego nr 4 w Gliwicach.

Mężczyźni, zwłaszcza młodzi, nie biorą pod uwagę, że mogą zachorować. Gdy tak się stanie, pojawiają się wyobrażenia o utracie męskości, wstyd i brak pewności siebie.

- Wokół piłki nożnej kręci się całe nasze życie, ale doskonale wiemy, że spełnianie piłkarskich marzeń jest możliwe tylko wtedy, gdy jesteśmy zdrowi. Dlatego zaprosiliśmy do naszej drużyny właśnie gliwickich urologów. Razem łatwiej wygrać ze stereotypami dotyczącymi nowotworów u mężczyzn – Jakub Szmatuła, brakarz Piasta Gliwice.

Jedną z najprostszych metod stosowanych w diagnostyce chorób gruczołu krokowego jest pomiar poziomu antygenu PSA we krwi. Wynik tego badania to czasem pierwszy sygnał, że może dziać się coś złego i trzeba pójść do urologa.

Największa w Europie wystawa budowli z klocków lego w Gliwicach
Dowód osobisty z odciskiem palców - dobry pomysł?
Pytanie 1 z 1
Dowód osobisty z odciskiem palców - dobry pomysł?