Paczka ze środkami odurzającymi przebyła tysiące kilometrów, aż w końcu trafiła na Kodiego

i

Autor: KAS Śląsk Paczka ze środkami odurzającymi przebyła tysiące kilometrów, aż w końcu trafiła na Kodiego

Wydarzenia

Paczka ze środkami odurzającymi przebyła tysiące kilometrów, aż w końcu trafiła na Kodiego

Ktoś powie, że to prawdziwy cud, że paczka z kilogramem środków odurzających była w stanie przebyć tysiące kilometrów ze Stanów Zjednoczonych bez żadnego wykrycia. I prawdopodobnie przesyłka z suszem trafiłaby do adresata w Wodzisławiu Śląskim, gdyby nie biszkoptowy golden retrevier o imieniu Kodi.

Kodi - pies do zadań specjalnych

Na terenie węzła Ekspedycyjno-Rozdzielczego w Zabrzu funkcjonariusze ze śląskiej Krajowej Administracji Skarbowej przeprowadzili kontrolę paczek pocztowych. W jednej z nich niezawodny nos Kodiego wyczuł, że z przesyłką jest coś nie tak. Była to przesyłka nadana jeszcze w Stanach Zjednoczonych, a jej adresat mieszkał w Wodzisławiu Śląskim. Kodi wyniuchał, że w środku są środki odurzające. 

W środku przesyłki znaleziono 4 worki z tworzywa sztucznego z zawartością suszu roślinnego koloru brunatno – zielonego. Specjalistyczne badania narkotestem potwierdziły, że susz zawiera substancję THC. Łącznie w paczce znajdował się blisko kilogram suszu. 

Paczka wraz z zawartością została zatrzymana i przekazana przez funkcjonariuszy ze ŚUCS w Katowicach mundurowym Komendy Miejskiej Policji w Bielsku-Białej, celem dalszego prowadzenia sprawy. Postępowanie wyjaśniające w tej sprawie prowadzi Prokuratura Rejonowa w Zabrzu.