Nowe karetki w Górnośląskim Centrum Zdrowia Dziecka w Katowicach

2021-12-29 13:37

Kilka tygodni temu szpital otrzymał dwie nowe karetki, których zadaniem będzie transport pacjentów. Samochody mają zapewnić bezpieczeństwo i komfort jazdy.

Szpital pozyskał karetkę transportową T oraz karetkę neonatologiczną N. W pierwszej kolejności otrzymane samochody musiały przejść proces doposażenia, aby następnie mogły zostać oddane do użytku. Zadaniem karatek jest transport pacjentów. Jak mówi Wojciech Gomułka Rzecznik Prasowy Górnośląskiego Centrum Zdrowia Dziecka w Katowicach:

- Karetki przeznaczone są do transportu pacjentów z innych szpitali na konsultacje do Górnośląskiego Centrum Zdrowia Dziecka lub odwrotnie, dziecko z naszego szpitala jedzie takim samochodem czy to do poradni czy do innego szpitala. Tam zasięga porady i wraca do naszego.

Karetki zaczęły pełnić swoją służbę tuż przed samymi świętami. Całkowity ich koszt zakupu wraz z doposażeniem wyniósł prawie 600 tysięcy złotych. Środki na ten cel zostały pozyskane z dotacji celowej budżetu państwa. Karetki są bardzo dobrze wyposażone, dzięki czemu pacjent może poczuć komfort i bezpieczeństwo jazdy. Warto jednak zaznaczyć, że nie są to pojazdy przeznaczone do wypadków.