Wiadomości

Nauczycielki z Tarnowskich Gór ocaliły uczniów przed wypadkiem drogowym. Zostały nagrodzone

Trzy nauczycielki z Tarnowskich Gór zapobiegły tragedii na drodze. Uczniowie z jednej szkół podstawowych w Tarnowskich Górach wracali z wycieczki, kiedy kierowca autokaru zasłabł w trakcie jazdy. Kobiety szybko opanowały pojazd. Ich wyczyn został nagrodzony przez burmistrza Tarnowskich Gór.

Kolizja w Gotkowicach. Uczniów przed wypadkiem uchroniły nauczycielki

Wczoraj informowaliśmy was o niebezpiecznym zdarzeniu, do którego doszło 10 czerwca w podkrakowskiej miejscowości Gotkowice. Kierowca autokaru w trakcie jazdy stracił przytomność. Pojazd w tym czasie zjechał na przeciwległy pas. Sytuację zauważyły trzy podróżujące autokarem nauczycielki i szybko zainterweniowały.

Jedna z opiekunek zauważyła, że autobus zaczyna zjeżdżać na przeciwległy pas. Wtedy natychmiast chwyciła kierownicę, a dwie inne nauczycielki pomogły odciągnąć nieprzytomnego kierowcę i zatrzymać pojazd. Dzięki ich szybkiej reakcji nikomu nic się nie stało - relacjonuje tarnogórski magistrat.

Dziś, 12 czerwca nauczycielkom osobiście podziękował burmistrz Tarnowskich Gór. Arkadiusz Czech wręczył im także kwiaty. Nauczycielki, które ocaliły uczniów przed wypadkiem to Danuta Wowro, Bożena Kalinowska oraz Anna Biedal-Tarska.

Nie czujemy się bohaterkami, inne osoby na naszym miejscu zachowałyby się z pewnością w podobny sposób - powiedziała Danuta Wowro, jedna z trzech nauczycielek, które uratowały dzieci jadące autobusem.

Zobaczcie zdjęcia z dzisiejszej uroczystości.

Małopolskie. Kierowca autokaru przewożącego dzieci zasłabł w trakcie jazdy

Przypomnijmy, że do feralnego zdarzenia doszło w godzinach popołudniowych 10 czerwca. Podczas powrotu uczniów Szkoły Podstawowej nr 15 w Tarnowskich Górach ze szkolnej wycieczki do Krakowa, kierowca autobusu w trakcie jazdy stracił przytomność.

Pojazd zjechał an przeciwległy pas i zaczął taranować znaki drogowe. Wtem do akcji wkroczyła nauczycielka, która przejęła panowanie nad pojazdem i w końcu zjechała na pobocze. Na miejsce wezwano karetkę pogotowia. Kierowca został przebadany, a jego życiu nie zagrażało niebezpieczeństwo.

Pojazdem podróżowało 35. pasażerów. Policja zatrzymała dowód rejestracyjny pojazdu i zakazała dalszej jazdy. Do sądu skierowano wniosek o ukaranie kierowcy. Na miejsce zdarzenia przyjechał inny autokar, który przewiózł uczniów z powrotem do szkoły.