Niebezpieczne zarzenie podczas wycieczki szkolnej

i

Autor: Pixaby/Mapy Google

Wiadomości

Kierowca autobusu przewożący uczniów z Tarnowskich gór stracił przytomność. Dzieci uratowała nauczycielka

Kierowca autokaru przewożący tarnogórską młodzież stracił przytomność w trakcie jazdy. Pojazd staranował znaki drogowe. W porę zainterweniowała podróżująca autokarem nauczycielka, która przejęła panowanie nad pojazdem.

Małopolskie. Kierowca autobusu przewożącego dzieci stracił przytomność

W poniedziałek, 10 czerwca w miejscowości Gotkowice (pow. krakowski) doszło do iście dantejskich scen. Podczas powrotu uczniów Szkoły Podstawowej nr 15 w Tarnowskich Górach ze szkolnej wycieczki do Krakowa, kierowca autobusu w trakcie jazdy stracił przytomność. O sprawie jako pierwszy poinformował portal tarnogórski.info.

Pojazd zjechał an przeciwległy pas i zaczął taranować znaki drogowe. Wtem do akcji wkroczyła nauczycielka, która przejęła panowanie nad pojazdem i w końcu zjechała na pobocze.

Zgłoszenie wpłynęło na komendę w poniedziałek około godziny 20.00. Po przyjeździe służb na miejsce okazało się, że kierujący autokarem w trakcie jazdy zasłabł i stracił panowanie nad pojazdem. Autokar zjechał na przeciwległy pas, wówczas jedna z nauczycielek doprowadziła do jego zatrzymania. Na miejsce wezwano karetkę pogotowia. Kierowca został przebadany, a jego życiu nie zagrażało niebezpieczeństwo - wyjaśnia kom. Justyna Fil, rzeczniczka prasowa Komendy Powiatowej Policji w Krakowie.

Jak dodaje rzeczniczka, pojazdem podróżowało 35. pasażerów. Policja zatrzymała dowód rejestracyjny pojazdu i zakazała dalszej jazdy. Do sądu skierowano wniosek o ukaranie kierowcy. Na miejsce zdarzenia przyjechał inny autokar, który przewiózł uczniów z powrotem do szkoły.

Nauczycielka uchroniła autokar przed wypadkiem. Zostanie nagrodzona

Jak ustalił portal tarnogórski.info, wycieczkę uczniów z klasy VII organizowało biuro podróży. To ono odpowiadało za organizację i przewóz.

Szkoła zapewniła, obowiązkową w takich sytuacjach między innymi opiekę (trzy opiekunki dla ok. 30 uczniów) oraz zgody rodziców na wyjazd dzieci. Podczas powrotu jedna z opiekunek, nauczycielka języka polskiego, zauważyła, że autobus zjeżdża na przeciwległy pas. Natychmiast chwyciła kierownicę, a dwie inne nauczycielki pomogły odciągnąć nieprzytomnego kierowcę i zatrzymać autobus. Nikt nie odniósł obrażeń. Kierowcę wyniesiono z autobusu. Opiekunki powiadomiły służby ratunkowe i rodziców – przekazała redakcji tarnogórski.info Ewa Kulisz rzeczniczka prasowa tarnogórskiego magistratu.

Uczniowie tego dnia wrócili do domu około godziny 22.00. W środę, 12 czerwca młodzież spotka się z psychologiem. Natomiast burmistrz Tarnowskich Gór - Arkadiusz Czech nagrodzi trzy nauczycielki, które podróżowały autokarem.

Źródło: tarnogórski.info

Syn Sylwii Peretti zginął w wypadku w Krakowie. Tragiczne kulisy. Pokój ZBRODNI