Najlepsze technika w województwie śląskim. Jest nowy ranking Perspektywy 2020

i

Autor: pixabay.com

Najlepsze technika w województwie śląskim. Jest nowy ranking Perspektywy 2020

2020-01-11 9:15

Znamy wyniki najnowszego rankingu Perspektywy 2020. Wiemy już jakie technika w województwie śląskim zostały ocenione najwyżej. Kapituła oceniała sukcesy szkół w olimpiadach, wyniki matury z przedmiotów obowiązkowych, wyniki matury z przedmiotów dodatkowych oraz wyniki egzaminu zawodowego. Zobaczcie zestawienie najlepszych techników w woj.śląskim na slask.eska.pl.

Najlepsze technika w województwie śląskim

Znamy już wyniki najnowszego rankingu Perspektywy 2020. Kapituła wybrała m.in. najlepsze technika ogólnokształcące w Polsce. My przyglądamy się jak wypadają szkoły z województwa śląskiego. Najwyższe miejsce w rankingu ogólnopolskim uzyskało Technikum nr 1 (ZST-I) z Gliwic, które w tym rankingu zajęło 22miejsce. A jak wygląda najlepsze 20 techników w województwie śląskim. Poniżej lista rankingowa:

 1. Technikum nr 1 (ZST-I) Gliwice
 2. Technikum nr 1 (ZS im. Wł. Szybińskiego) Cieszyn
 3. Technikum nr 1 (BSP) Bielsko-Biała
 4. Technikum nr 17 (ŚTZN) Katowice
 5. Technikum nr 4 (ZS nr 6) Jastrzębie-Zdrój
 6. Technikum nr 4 (ZSE im. M. Kaleckiego) Bielsko-Biała
 7. Technikum nr 6 im. Jana III Sobieskiego w ZSP nr 6 Jaworzno
 8. Technikum nr 2 (ZSO-T) Lubliniec
 9. Technikum nr 11 (ZS im. J. Tuwima Bielsko-Biała
 10. Technikum nr 2 (ZS nr 2) Tychy
 11. Technikum (ZSO im. Jana Pawła II) Pawłowice
 12. Technikum Ekonomiczne (CKZiU) Chorzów
 13. Technikum nr 2 (ZSE im. W. Korfantego) Katowice
 14. Technikum nr 1 (ZSM-E) Żywiec
 15. Technikum nr 1 (ZSCh-M) Tarnowskie Góry
 16. Technikum nr 1 (ZS nr 2 im. W. Korfantego) Jastrzębie-Zdrój
 17. Technikum - Szkoła Organizacji i Zarządzania Cieszyn
 18. Technikum nr 6 (ZSTiO) Bytom 
 19. Technikum (ZSG-H) Wisła
 20. Technikum nr 7 (ZSA-P) Tarnowskie Góry

technika zostały ocenione za pomocą czterech kryteriów. Są to: sukcesy szkoły w olimpiadach, wyniki matury z przedmiotów obowiązkowych, wyniki matury z przedmiotów dodatkowych oraz wyniki egzaminu zawodowego. Do sporządzenia rankingu wykorzystano dane ze źródeł egzogenicznych (zewnętrznych) wobec ocenianych szkół. Źródłem danych były protokoły komitetów głównych olimpiad, zestawienia okręgowych komisji egzaminacyjnych (OKE) z wynikami matur oraz egzaminów zawodowych oraz System Informacji Oświatowej. W zestawieniach zostały zaprezentowane jedynie szkoły, które uzyskały najlepszą pozycję rankingową.

Ranking Techników uwzględnia szkoły dla młodzieży (bez szkół specjalnych i szkół dla dorosłych), w których zdawało maturę w maju 2019 roku, na arkuszach standardowych, minimum 12 maturzystów przystępujących po raz pierwszy do egzaminu, a wyniki średnie z języka polskiego i matematyki zdawanych obowiązkowo były nie niższe niż 0,75 średniej krajowej w technikach - czytamy w opisie rankingu Perspektywy 2020.