Gdzie zjeść najlepsze burgery w Katowicach? Lista dobrych burgerowni jest bardzo krótka

i

Autor: Unsplash Gdzie zjeść najlepsze burgery w Katowicach? Lista dobrych burgerowni jest bardzo krótka

Ranking

Najlepsze burgery zjecie w Katowicach. Lista miejscówek jest bardzo krótka, ale warta sprawdzenia

Fani burgerów, którzy mieszkają w Katowicach, albo często w nich bywają, nie mają zbyt łatwego życia. Według klientów i internautów, których zapytaliśmy o to, jakie burgerownie w tym mieście są przez nich polecane, wymienili... pięć. Jak jednak zapewniają, jakościowo to Liga Mistrzów.

Najlepsze burgery w Katowicach: Lista jest krótka, ale bardzo smaczna

Jeśli kiedykolwiek będąc w Katowicach zapytacie, gdzie można zjeść najlepsze burgery w tym mieście, prawdopodobnie każdy bez zastanowienia nie wymieni... McDonalds'a ani Burger Kinga. To w sumie oczywista oczywistość. Choć to popularne sieciówki to burgerożercy raczej tam nigdy nie zajrzą. Chyba, że po kawę. W Katowicach burgerowni jest natomiast dość sporo. Zresztą akurat to danie przeżywa w Polsce prawdziwy rozkwit i praktycznie w każdym większym lub mniejszym mieście jest co najmniej jedna solidna burgerownia, jeśli nie kilka. Oczywiście co lokal to inna receptura na dobrego burgera, więc czasem można się - mówiąc kolokwialnie, nadziać na coś, co tylko wyglądem przypomina porządnego burgera, bo już w smaku, ekhm, rewelacji nie ma. 

Dlatego też pytając o to, gdzie w Katowicach serwują najlepsze burgery, najczęściej pojawia się tylko kilka nazw, które najwyraźniej ugruntowały w tym mieście swoją pozycję, a ich renoma jest bardzo solidna. Dlatego też próżno na tej liście szukać choćby niedawno otwartego Burneika Burger, który nawet w opiniach na Google nie ma zbyt wysokich ocen (na dzień 19 kwietnia jest to 3,8). 

Oczywiście sieciowych fast foodów również próżno szukać w poniższej topce, bo - jak często podkreślają fani burgerów, tam mięso nawet koło krowy nie stało. Dlatego poniżej łapcie listę miejsc, gdzie z dużą dozą pewności mięso na pewno stało koło krowy. Albo krowa koło mięsa. Zobaczcie, jakie więc miejsca są najczęściej polecane przez klientów.

TOP 4 miejsc w Katowicach, gdzie zjemy najlepsze burgery