Najkrótsze nazwy miejscowości w województwie śląskim

i

Autor: Mapy Google

Ciekawostka

Najkrótsze nazwy miejscowości w województwie śląskim. Nie dasz rady ich wymówić. Brzmią jak kody do gier komputerowych

Miejscowość z najdłuższą nazwą w Polsce to Przedmieście Szczebrzeszyńskie, ma ono 29 znaków. Zaś najkrótsza nazwa miejscowości ma zaledwie dwie litery. Niewiele dłuższa jest nazwa wsi leżącej w województwie śląskim. Miano najkrótszych nazw miejscowości przypadło czterem wsiom.

Te miejscowości mają najkrótsze nazwy w Śląskiem

W województwie śląskim mieści się ponad tysiąc miejscowości. Nie brakuje w nich takich, które potrafią rozbawić do łez. To między innymi Grabarze, Oczko, Miłość czy też Dziewki. Są też wyjątkowo długie nazwy miejscowości, jak Międzybrodzie-Źywieckie, Siemianowice Śląskie czy Kolonia Wierzchowisko. Rekordzista ma 23 znaki, wliczając spację. Zastanawialiście się, jakie są najkrótsze nazwy miejscowości w województwie śląskim?

Najkrótsze nazwy miejscowości w woj. śląskim

W Polsce najkrótszą nazwą miejscowości jest Oś położona w województwie opolskim, w powiecie kluczborskim, w gminie Lasowice Wielkie. W województwie śląskim najkrótsze nazwy miejscowości mają po trzy litery. Łącznie w naszym regionie znajdziemy cztery takie miejscowości. Pozostali rekordziści mają po cztery litery.

Sprawdźcie w galerii, które miejscowości mają najkrótsze nazwy.