Najdłuższe nazwy miejscowości w śląskiem

i

Autor: Mapy Google

Ciekawostki

Najdłuższe nazwy miejscowości w woj. śląskim. Ich poprawna wymowa to prawdziwe wyzwanie

Język polski słynie z łamańców językowych. Najbardziej popularnym jest sformułowanie: "W Szczebrzeszynie chrząszcz brzmi w trzcinie". Co ciekawe przykładów łamańców językowych możemy doszukać się w nazwach miejscowości, a szczególnie w tych najdłuższych. W naszym regionie najdłuższa nazwa miejscowości ma aż kilkadziesiąt znaków.

Jaka jest najdłuższa nazwa miejscowości w Polsce?

Miano najdłuższej nazwy miejscowości należy do wsi leżącej w województwie podlaskim - jest nią Siemiankowszczyzna. Najdłuższą dwuczłonową nazwą wsi (wliczając spację) jest Przedmieście Szczebrzeżyńskie (województwo lubelskie). W województwie mazowieckim najdłuższą nazwę trzyczłonową mają – Sobienie Kiełczewskie Pierwsze.

Która miejscowość w woj. śląskim ma najdłuższą nazwę?

Choć województwo śląskie nie jest rekordzistą pod względem najdłuższych nazw miejscowości, to na pewni nie stroni od śmiesznych nazw wsi. W powiecie kłobuckim mieści się wieś o nazwie Zwierzyniec Pierwszy, a w powiecie zawierciańskim Chruszczobród-Piaski.

Najdłuższą nazwę wsi, która jest rekordzistą w naszym regionie ma tylko jedna miejscowość. W przeciwieństwie do miast, w przypadku których aż 3 miejscowości mają taką samą liczbę znaków.

Jaka miejscowość w województwie śląskim ma najdłuższą nazwę? Sprawdźcie w galerii.