Wiadomości

Małe wilki wyszły z nory i poznają las pod Częstochową

Małe wilki wyszły z nory i stawiają pierwsze niezdarne kroki w lesie. Wyjątkowe nagranie czterech wilków zostało opublikowane przez Dawida Popończyka na kanale Leśny Kawaler. Wilczki są zajęte zabawą, a ich dokazywanie pilnie obserwuje mama wilczyca.

Wilki są coraz częściej występującymi zwierzętami w lasach województwa śląskiego. Spotkanie wilka oko w oko jest jednak trudne, bo to bardzo płochliwe osobniki. Tym bardziej należy docenić nagranie Dawida Popończyka, który ustawił swoją fotopułapkę przed wilczą norą, w której na świat przyszły młode.

Tym razem małe wilczki wyszły z nory i zaczęły poznawać świat! Na takie nagranie pracowałem trzy lata. Wcześniej nagrywałem już młode wilki, jednak na sfilmowanie takich maluchów czekałem aż do teraz - informuje Dawid Popończyk, który opublikował nagranie z małymi wilkami  na swoim kanale Leśny Kawaler.

Gdzie urodziły się małe wilki?

Wilczki przyszły na świat w lesie pod Częstochową. Autor zdjęć dodaje, że musiał zdobyć zaufanie dorosłych wilków, a jest to niezwykle trudne. Dzięki doskonałemu, wypracowanemu przez lata systemowi i poznaniu zwierząt, nagrał niezwykle wyjątkowe sceny.

Zobacz zdjęcia

Na razie wilczki chodzą dość niezdarnie i boją się nawet większych, przelatujących gdzieś nad nimi ptaków. Widać to na nagraniu. Na szczęście w swoim towarzystwie nie boją już się tak bardzo, ponieważ zajęte są zabawą - informuje Dawid Popończyk. - Powoli jednak oddalają się już od nory i pod opieką rodziców poznają kolejne zakamarki lasu. Same wilczki są niezwykle piękne. Rodzice o nie dbają, bo widać, że są najedzone i szczęśliwe.

Dawid Popończyk jestem autorem kanału Leśny Kawaler w serwisie YouTube. Uwielbia przyrodę, chodzić do lasu i obserwować w nim życie jego mieszkańców. To pasja od dzieciństwa. Cieszy się każdą minutą na łonie natury. Na kanale zamieszcza filmy związane z przyrodą. Zwierzęta nagrywane są w swoim naturalnym środowisku. 

Małe wilki wyszły z nory

Zwierzęta w lekturach. Sprawdź, jak dobrze pamiętasz tych bohaterów [QUIZ]

Pytanie 1 z 8
Jakie zwierzę uratowała i oswoiła Nel z „W pustyni i w puszczy”?