Makabryczne odkrycie w Raciborzu. Za sklepem leżały zwłoki nagiej kobiety

i

Autor: policja.gov.pl Zdjęcie poglądowe

Kryminalne

Makabryczne odkrycie w Raciborzu. Za sklepem leżały zwłoki nagiej kobiety

2024-05-22 16:47

Trwa śledztwo w sprawie odkrycia przez przypadkowego przechodnia zwłok nagiej kobiety w centrum Raciborza. Do dramatycznej sytuacji doszło we wtorek, 21 maja, za sklepem.

Zwłoki nagiej kobiety odkryte za sklepem w Raciborzu

We wtorek, 21 maja w Raciborzu przypadkowy przechodzień natknął się na zwłoki nagiej kobiety. Leżały za sklepem przy ul. Nowomiejskiej.

- Zgłoszenie wpłynęło od przechodzącego tamtędy mężczyznę, który odkrył, że za sklepem przy pustostanie leży nieprzytomna, naga kobieta. Na ciele były obrażenia - przekazała w rozmowie z Radiem 90 prokurator Agata Dołhasz z Prokuratury Rejonowej w Raciborzu.

- Na miejsce przyjechała policja. Przyjechał prokurator, pogotowie ratunkowe i rozpoczęto oględziny miejsca zdarzenia. Ciało zabezpieczono do sekcji zwłok - dodała. 

Gwałt? Trwają ustalenia prokuratury. Są pierwsze zatrzymania

Z nieoficjalnych informacji ustalonych przez Radio 90 wynika, że kobieta miała 46 lat i nie była mieszkanką Raciborza. Teraz prokuratura będzie ustalać, w jaki sposób zmarła 46-latka i czy przed zgonem doszło do gwałtu lub stosunku seksualnego.

Sekcja zwłok ma odbyć się w czwartek, 23 maja. Prokuratura przekazała także, że doszło do pierwszych zatrzymań w związku ze sprawą. Nie wiadomo jednak, w jakim charakterze - tego śledczy nie chcą ujawniać z uwagi na dobro prowadzonego śledztwa.