Koronawirus na Śląsku. 42 osoby zakażone SARS-CoV-2. Co wiemy o pacjentach?

2020-03-20 7:32

O kolejnych 6 przypadkach zakażeń koronawirusem w województwie śląskim poinformowało w czwartek, 19 marca wieczorem. To oznacza, że w woj.śląskim na COVID-19 chorują już 42 osoby. Co wiemy o nowych zakażonych? To mieszkańcy m.in. Chorzowa, Katowic, Raciborza i Częstochowy. Szczegóły na slask.eska.pl.

Koronawirus na Śląsku. Jest 42 zarażonych, z kilku miast

Koronawirus na Śląsku. Jaki jest bilans pandemii koronawirusa na dzień 20 marca 2020 roku? W całej Polsce mamy 355 przypadków zakażeń koronawirusa. W województwie śląskim wirusem SARS-CoV-2 zaraziły się 42 osoby. Sześć nowych przypadków Ministerstwo Zdrowia potwierdziło w czwartek, 19 marca wieczorem. Co wiemy o nowo zakażonych pacjentach?

- We własnym domu, w izolacji przebywa z kolei mężczyzna w sile wieku, który zgłosił się z objawami koronawirusa do szpitala w Chorzowie. Po pobraniu i przebadaniu próbek jego przypuszczenia potwierdziły się – zakaził się od osoby dodatniej ze swojego otoczenia. Po ocenie lekarskiej dokonanej przez specjalistę chorób zakaźnych mężczyzna został skierowany na leczenie do domu. Służby sanitarne objęły kwarantanną wszystkie osoby, z którymi mężczyźni mieli kontakt - poinformowały służby prasowe wojewody śląskiego

Koronawirus w Raciborzu

Z kolei w raciborskim szpitalu zakaźnym przebywa w dobrym stanie kobieta w sile wieku. Najprawdopodobniej zakaziła się od osoby z najbliższego otoczenia.
Również w tym samym szpitalu leczony jest starszy mężczyzna. Niestety jego stan lekarze określają jako ciężki. Jak ustaliły służby sanitarne, mężczyzna zakaził się od osoby z najbliższego otoczenia, która powróciła z Meksyku.

Koronawirus w Katowicach

W dobrym stanie, w izolacji domowej przebywa kobieta, która zakaziła się od osoby, która powróciła z Austrii. Kobieta jest pod nadzorem powiatowego inspektoratu sanitarnego w Katowicach.

Koronawirus w Chorzowie

Do szpitala w Chorzowie zgłosił się młody mężczyzna z lekkimi objawami koronawirusa. Mężczyzna miał kontakt z osobą zakażoną, a jako że stan zdrowia był dobry, lekarz odesłał pacjenta na leczenie do izolacji domowej.

Obecnie w województwie śląskim mamy 42 osoby, u których wojewódzka stacja sanitarno-epidemiologiczna w Katowicach badaniem potwierdziła zakażenie COVID-19 w naszym województwie. Hospitalizowane są 63 osoby, 1786 osób objętych jest kwarantanną domową, a 5874 – nadzorem sanitarnym.

Imprezy odwołane z powodu pandemii
Sonda
Jaki jest Twój najlepszy sposób na walkę z domową nudą?