Koronawirus 26-latek

i

Autor: Redakcja

Koronawirus w Katowicach. Zakażona kobieta przyjechała z Austrii. Jest w dobrym stanie

2020-03-20 7:09

Koronawirus w Katowicach. Prezydent Marcin Krupa poinformował o pierwszym potwierdzonym przypadku zachorowania na COVID-19 w Katowicach. To już 31 osoba z wirusem SARS-CoV-2 w województwie śląskim. W całej Polsce koronawirusa ma 325 osób. Szczegóły na slask.eska.pl.

Koronawirus w Katowicach

Koronawirus na Śląsku jest już od dwóch tygodni. Od dzisiaj, 19 marca mamy pierwszy potwierdzony przypadek zakażenia koronawirusem w Katowicach. To informacja sprzed chwili. Podał ją Marcin Krupa, prezydent Katowic.

- Szanowni Państwo, niestety, mamy potwierdzony przypadek koronawirusa w #Katowice. Jest to informacji sprzed chwili. Osoba zarażona jest w dobrym stanie, miała kontakt z osobą wracającą zagranicy. Życzmy tej osobie zdrowia! - napisał Marcin Krupa na Twitterze.

Wiemy, że zakażona koronawirusem jest mieszkanka Katowic, która przyjechała z Austrii. Jej stan jest dobry. Kobieta przebywa w izolacji domowej. Przypomnijmy, że do tej pory w województwie śląskim na COVID-19 zachorowało 30 osób. Pacjent z Katowic jest 31 osobą z koronawirusem. W całej Polsce wirusem SARS-CoV-2 zaraziło się już 325 osób, z czego 5 zmarło.

Jak się chronić przed koronawirusem?

  • często myć ręce z użyciem mydła
  • dbać o higienę
  • zakrywać usta przy kichaniu i kaszlu
  • zachować co najmniej metrowy dystans od osób, które kaszlą i kichają
  • używaj płynu do dezynfekcji rąk po wyjściu ze środków transportu publicznego (autobusy, tramwaje, pociągi)
Katowice podczas kwarantanny
Sonda
Jaki jest Twój najlepszy sposób na walkę z domową nudą?