Kolejne zwolnienia w firmie powiązanej z tyskim Fiatem. Pracę straci kilkadziesiąt osób

i

Autor: Stellantis Kolejne zwolnienia w firmie powiązanej z tyskim Fiatem. Pracę straci kilkadziesiąt osób

Praca

Kolejne zwolnienia w firmie powiązanej z tyskim Fiatem. Pracę straci kilkadziesiąt osób

Kolejna firma w Bielsku-Białej, która jest bezpośrednio powiązana z tyskim Fiatem, będzie zwalniać swoich pracowników. Jak informuje portal bielsko.biala.pl, pracę straci 50 pracowników. Łącznie w bielskich firmach pracę straci do końca roku blisko 900‬ osób!

Czarne dni branży motoryzacyjnej na Śląsku

Kolejna firma związana z tyskim Fiatem zapowiada redukcję etatów. I to niemałą. Informacja o tym, - jak informuje portal bielsko.biala.pl, wpłynęła już do Powiatowego Urzędu Pracy. Chodzi o spółkę Sirio Polska, która jest powiązana kapitałowo z Grupą FCA (dziś Stellantis), a jej siedziba znajduje się przy ul. Grażyńskiego w Bielsku-Białej. 

Sirio Polska świadczyła na rzecz tyskiego fiata kompleksowe usługi dotyczące bezpieczeństwa przemysłowego, w tym ochrony osób, mienia i ochrony przeciwpożarowej. Wszystkie zadania realizowała załoga pracująca na terenie zakładu 24 godziny na dobę. W ich zakres wchodziło reagowanie na zdarzenia pożarowe jak i medyczne. Spółka zarządzała również parkiem samochodowym i świadczyła usługi dotyczące transportu personelu w Bielsku-Białej jak i w FCA Poland w Tychach. 

Sirio Polska zwalnia pracowników. Łącznie firmy z Bielska zwolnią blisko 900‬ osób

Spółka zapowiedziała już redukcję etatów. I to poważną. Sirio Polska przekazała, że szykuje się do zwolnienia 50 pracowników. Będzie więc kolejną firmą z branży motoryzacyjnej, która w tym roku przeprowadzi zwolnienia grupowe. Lista spółek, które szykują się do tego, jest coraz dłuższa. Magnet Marelli kilka miesięcy temu ogłosiła, że zwolni około 140 pracowników. W zakładzie Powertrain produkującym silniki spalinowe m.in. dla Fiata i Chryslera, do zwolnienia jest kilkaset osób, o czym pisaliśmy TUTAJ . Do likwidacji przeznaczony jest zakład Signify Poland, skąd odejdzie ok. 130 osób, a ze spółki BCUBE ma odejść 55 osób. 

QUIZ. Legendarne samochody z czasów PRL. Pamiętasz jak naprawdę nazywał się Maluch czy Trabant?

Pytanie 1 z 10
No to zaczynamy! Jaka jest pełna nazwa tego samochodu?
Fiat 125p