Koleje Śląskie mają nową broń przeciwko koronawirusowi

i

Autor: Koleje Śląskie

Koleje Śląskie mają nową broń do walki z koronawirusem! To dwutlenek tytanu

2020-03-20 12:49

Trwają testy innowacyjnej metody oczyszczania z wykorzystaniem dwutlenku tytanu. Pokazują, że dzięki tej metodzie liczba drobnoustrojów obniża się o prawie 90%! Stosowana była dotychczas w szpitalach i zakładach produkujących żywność. Szczegóły na slask.eska.pl.

Koleje Śląskie mają nową broń przeciwko koronawirusowi

Testowany produkt TitanSolid likwiduje bakterie, wirusy i ich przetrwalniki, budując osłonę, która pozostaje aktywna przez  minimum rok i wspomaga tradycyjne metody dezynfekcji pojazdów. Aktywna powłoka działa na zasadzie zjawiska fotokatalizy, tworząc powierzchnię wolną od mikroorganizmów chorobotwórczych – bakterie, grzyby oraz wirusy są dezintegrowane. Ta innowacyjna technologia dotychczas wykorzystywana w szpitalach i zakładach produkujących żywność budzi zainteresowanie coraz większej liczby przewoźników kolejowych w Europie i na świecie.

Badania wykazują, że testowana powłoka nie tylko znacząco (powyżej 90 procent) obniża liczbę drobnoustrojów na powierzchniach użytkowych, ale także likwiduje lotne związki organiczne, grzyby, w tym pleśń, neutralizuje endotoksyny i szkodliwe związki takie jak np.: tlenki azotu, dwutlenek siarki, benzen czy formaldehyd. Wykorzystanie tej technologii mogłoby pozytywnie wpłynąć nie tylko na bezpieczeństwo pasażerów w obecnej sytuacji zagrożenia epidemiologicznego, ale również na komfort podróżowania w przyszłości, szczególnie w przypadku osób z obniżoną odpornością.


Koleje Śląskie zdecydowały się na zaawansowane testy skuteczności tej aktywnej powłoki.

- Testy potrwają jeszcze kilka najbliższych dni. Po ich zakończeniu udostępnimy wszystkim zainteresowanym wyniki przeprowadzonych badań – poinformował Aleksander Drzewiecki, prezes Zarządu Kolei Śląskich.

Katowice podczas kwarantanny
Sonda
Jaki jest Twój najlepszy sposób na walkę z domową nudą?