Koronawirus Starachowice

i

Autor: pixabay Koronawirus Starachowice

Koronawirus na Śląsku. Jest nowy zakażony. Tym razem w Mysłowicach. Mamy 43 przypadki zachorowań na COVID-19

2020-03-20 9:59

Koronawirus w Mysłowicach. Mamy nowe przypadki zakażenia koronawirusem w Polsce. Jak podało Ministerstwo Zdrowia w piątek, 20 marca rano, jedno z nowych zakażeń wirusem SARS-CoV-2 potwierdzono w województwie śląskim, a konkretnie w Mysłowicach. Co wiemy o tym pacjencie?

Koronawirus na Śląsku. Pierwszy przypadek w Mysłowicach

- Drodzy, mamy pierwszy potwierdzony przypadek koronawirusa w Mysłowicach. Osoba zarażona jest w dobrym stanie. Miała kontakt z osobą wracającą z zagranicy. Przebywa na kwarantannie domowej. Życzę powrotu do zdrowia - poinformował w mediach społecznościowych Dariusz Wójtowicz, prezydent Mysłowic. To jednocześnie pierwszy przypadek zakażenia koronawirusem w Mysłowicach i już 43 w województwie śląskim. W całym kraju bilans zakażonych wirusem SARS-CoV-2 wzrósł do 367 osób, z czego 5 zmarło.

Koronawirus w Mysłowicach. Zachorowała kobieta w sile wieku

Pierwszy przypadek zakażenia koronawirusem w Mysłowicach dotyczy kobiety w sile wieku, około 45-letniej. Wiadomo, że trwają również testy na obecność wirusa SARS-CoV-2 u jej męża.

Czytaj więcej: Koronawirus na Śląsku. 42 osoby zakażone SARS-CoV-2. Co wiemy o pacjentach?

Dodajmy, że Mysłowice dołączyło do miast z co najmniej jednym potwierdzonym wynikiem zakażenia wirusem SARS-CoV-2. Wcześniej potwierdzone przypadki zakażenia koronawirusem odnotowano m.in. w Rudzie Śląskiej, Katowicach, Chorzowie, Tychach, Rybniku, Cieszynie, Raciborzu, Sosnowcu, powiecie będzieńskim, powiecie gliwickim, Zawierciu oraz Częstochowie.

Jak się chronić przed koronawirusem?

  • często myć ręce z użyciem mydła
  • dbać o higienę
  • zakrywać usta przy kichaniu i kaszlu
  • zachować co najmniej metrowy dystans od osób, które kaszlą i kichają
  • używaj płynu do dezynfekcji rąk po wyjściu ze środków transportu publicznego (autobusy, tramwaje, pociągi)
Katowice podczas kwarantanny
Sonda
Jaki jest Twój najlepszy sposób na walkę z domową nudą?