Kąpielisko Leśne w Gliwicach rozpoczyna sezon. Znamy tegoroczny cennik

i

Autor: Kąpielisko Leśne w Gliwicach

Kąpielisko

Kąpielisko Leśne w Gliwicach rozpoczyna sezon. Znamy tegoroczny cennik

Wysokie temperatury nam dopisują i wkrótce rozpocznie się lato oraz wyczekiwane przez młodzież wakacje. W ciepłe dni najlepszym miejscem do spędzania czasu wolnego jest oczywiście kąpielisko lub otwarty basen. Już wkrótce będziemy mogli skorzystać z kąpieliska w Gliwicach. Kąpielisko Leśne powinno rozpocząć swój tegoroczny sezon jeszcze w czerwcu.

Otwarcie Kąpieliska Leśnego na Koperniku

Kąpielisko Leśne w Gliwicach znajduje się przy osiedlu Kopernik. Znajdują się tam 4 baseny zewnętrzne o różnej wielkości oraz brodzik z placem zabaw dla dzieci. W sezonie letnim w basenach dostępne są dmuchane atrakcje wodne i 73-metrowa zjeżdżalnia wodna. Na terenie kąpieliska znajdują się też 4 boiska do siatkówki plażowej, punkty gastronomiczne oraz restauracja. Można skorzystać tam z przebieralni, natrysków, punktów sanitarnych oraz toalet. Dla przyjeżdżających samochodem dostępne są dwa parkingi.

Jak informuje gliwicki magistrat, Kąpielisko Leśne w Gliwicach powinno zostać otwarte już 21 czerwca. Z uwagi na to, że obiekt otworzy się jeszcze przed oficjalnym rozpoczęciem sezonu, początkowo nieczynny będzie największy basen. Zostanie on udostępniony do użytku ok. 5 lipca. Do tego czasu będzie też obowiązywał inny (tańszy) cennik.

Kąpielisko Leśne w Gliwicach – cennik

Początkowo obowiązywać będzie następujący cennik:

  • Bilet normalny – 15 zł
  • bilet ulgowy – 7,50 zł

Od ok. 5 lipca czynny będzie największy basen i bilety podrożeją. Ceny wyniosą:

  • bilet normalny – 20 zł
  • bilet ulgowy – 10 zł

Godziny otwarcia

Na ten moment nie podano jeszcze tegorocznych godzin otwarcia obiektu. W ubiegłym sezonie kąpielisko czynne było przez cały tydzień w godzinach od 10:00 do 18:30.

Jadalny czy trujący? Rozpoznasz te grzyby? Sprawdź się w quizie

Pytanie 1 z 10
Boczniaki. Czy są jadalne?
grzyby