Juwenalia

Juwenalia Śląskie 2024. Tak się bawią studenci z Vito Bambino, Bletką, Bryską i Mery Spolsky

Pierwszy dzień koncertów Juwenaliów Śląskich odbył się pod znakiem indie pop. Na scenie wystąpiły takie gwiazdy jak Bletka, Bryska, Mery Spolsky i Vito Bambino. Studenci bawili się pierwszorzędnie w Katowickim Parku Leśnym. Zobaczcie zdjęcia

Juwenalia Śląskie w Katowicach rozpoczęły się barwnym korowodem studentów. Bawili się znakomicie także drugiego dnia na Before Party w klubie Pomarańcza. Wszyscy czekali jednak na zasadniczą część, czyli koncerty w Katowickim Parku Leśnym. W tym roku organizatorzy święta studentów naprawdę zaszaleli i na Mega Garden Party sprowadzili prawdziwe gwiazdy.

Szalona zabawa na Juwenaliach Śląskich

W czwartek na scenie Juwenaliów Śląskich królują takie gwiazdy jak Bryska, której przeboje pt. Lato i Odbicie zawojowały diskoteki, czy Bletka, która odniosła ogromny sukces z utworem nagranym razem z raperem Kizo. Singiel „Taxi” zyskał status podwójnie diamentowej płyty. Sporo fanów ma także Mery Spolsky, autorka muzyki i tekstów dwukrotnie nominowana do nagród muzycznych Fryderyki. 

Największą gwiazdą czwartku jest jednak Vito Bambino, który z powodzeniem od lat występuje solowo, w duetach m.in, z z Sanah, Natalią Szroeder i Mrozu oraz w swoim zespole Bitamina.

Tak bawią się studenci pierwszego dnia koncertów Juwenaliów Śląskich w Katowicach

Zobacz zdjęcia

Kto wystąpi na Juwenaliach Śląskich 2024?

W tym roku trzydniowy festiwal muzyczny na Juwenaliach Śląskich jest fantastyczną muzyczną przygodą, w której uczestnicy spotkają ponad 20 wykonawców. W czwartek na głównej scenie dominuje indie pop, w piątek - rap, a w sobotę - muzyka alternatywna i hip-hop.

Szczegółową rozpiskę koncertów artystów podajemy w poniższym linku.:

Jak dojechać i wrócić z Juwenaliów Śląskich?

Juwenalia Śląskie odbywają się na terenie Katowickiego Parku Leśnego na Muchowcu w Katowicach. Dojazd i powrót z imprezy możliwy jest nie tylko własnym środkiem komunikacji. Dzięki pomocy ZTM czynna będzie dodatkowa wahadłowa linia autobusowa S1. 

Wprowadzone zostaną zmiany w funkcjonowaniu komunikacji miejskiej.

Tak pojadą autobusy:

Trasa linii 110 w kursach wariantowych w kierunku Muchowca:(…) – Muchowiec Droga do Lotniska 01 – Osiedle Paderewskiego Trzy Stawy 01,

Trasa linii 110 w kursach wariantowych w kierunku Siemianowic Śląskich:(…) – Osiedle Paderewskiego Trzy Stawy 02 – Muchowiec Droga do Lotniska 02 – (…).

Dla uczestników koncertu uruchomiona zostanie specjalna komunikacja autobusowa S1, kursująca co 12 minut przed koncertami oraz co 10 minut po zakończeniu koncertów. Najbliższym przystankiem dla uczestników koncertu jest przystanek Muchowiec Droga do Lotniska.

Trasa linii S1 w kierunku przystanku Osiedle Paderewskiego Trzy Stawy:Katowice Sądowa 01B – Katowice Dworzec 05 – Katowice Jagiellońska 01 – Katowice Powstańców Przychodnie 01 – Katowice Francuska Sąd 01 – Katowice Komenda Policji 01 – Katowice Francuska WORD 01 – Muchowiec Droga do Lotniska 01 – Osiedle Paderewskiego Trzy Stawy 01.

Trasa linii S1 w kierunku przystanku Katowice Sądowa:Osiedle Paderewskiego Trzy Stawy 01 – Osiedle Paderewskiego Trzy Stawy 02 – Muchowiec Droga do Lotniska 02 – Katowice Francuska WORD 02 – Katowice Komenda Policji 02 – Katowice Francuska 02 – Katowice Dworzec 10 – Katowice Sądowa 02A.