Jastrzębie-Zdrój: Ktoś za zakupy zapłacił zabawkowym banknotem o nominale 200 zł. I dostał resztę

i

Autor: Archiwum/KMP Jastrzębie-Zdrój Jastrzębie-Zdrój: Ktoś za zakupy zapłacił zabawkowym banknotem o nominale 200 zł. I dostał resztę

Niewiarygodne

Jastrzębie-Zdrój: Ktoś za zakupy zapłacił zabawkowym banknotem o nominale 200 zł. I dostał resztę!

Policja z Jastrzębia-Zdroju otrzymała zgłoszenie z jednego ze sklepów spożywczych, że ktoś zapłacił za zakupy... 200-złotowym banknotem zabawkowym z napisem "SOUVENIR"

Do bardzo nietypowego zdarzenia doszło w jednym ze sklepów spożywczych na terenie Jastrzębia-Zdroju. Jeden z klientów zrobił tam zakupy. Przy kasie zapłacił banknotem o nominale 200 zł, wziął resztę i wyszedł ze sklepu z zakupami. Dopiero po jakimś czasie sprzedawczyni zorientowała się, jaki banknot faktycznie przyjęła do kasy i... natychmiast zgłosiła to na policję. Zamiast prawdziwego pieniądza, klient dał sprzedawczyni zabawkowe bilon o wartości 200 zł, jaki najczęściej kupuje się dzieciom do zabawy czy edukacji. 

Na papierku widać zresztą wyraźny napis "SOUVENIR" oraz "SOUVENIR nie jest środkiem płatniczym". 

Jastrzębie-Zdrój: Ktoś za zakupy zapłacił zabawkowym banknotem o nominale 200 zł. I dostał resztę

i

Autor: KMP Jastrzębie-Zdrój Jastrzębie-Zdrój: Ktoś za zakupy zapłacił zabawkowym banknotem o nominale 200 zł. I dostał resztę

Uważnie sprawdzajmy banknoty, które otrzymujemy. Banknoty prezentowe występują w różnych nominałach i przeznaczone są do celów edukacyjnych lub do zabawy, a ich sprzedaż i posiadanie nie jest zabronione. Nie są to jednak środki płatnicze, a na banknocie widnieje napis Souvenir oraz napis, że banknot nie jest środkiem płatniczym. Płacąc nimi, narażamy się na odpowiedzialność karną - przestrzega policja. 

Wiadomości ze Śląska

i

Autor: Archiwum Wiadomości ze Śląska Link: https://www.eska.pl/slaskie/