Rodzina bocianów z Jaworzna

i

Autor: dlaCiebietv/jaw.pl (kadr z filmu w serwisie YouTube pt. Bociany u Stanisława Bigaja doczekały się potomstwa! Jakie nadać imię małemu bociankowi?"

Jaworzno

Dorosły bocian uczy młodego, jak latać. Niezwykłe nagranie z Jaworzna VIDEO

Dwa lata temu na kominie piekarni w jaworznickim Długoszynie zamieszkała para bocianów. Piekarz zaopiekował się ptakami i zbudował nawet specjalną platformę, by żyło im się bezpiecznie i wygodnie. Jego starania nie poszły na marne. Bociania rodzina rozgościła się na dobre, a nawet doczekała się potomstwa. Młody bociek właśnie uczy się latać, a tą niezwykłą chwilę udało się uwiecznić na filmie.

Na kominie piekarza z Jaworzna zamieszkała rodzina bocianów

Niezwykłą historię bocianiej rodziny z Jaworzna opisał jako pierwszy lokalny portal jaw.pl. Dwa lata temu na kominie piekarni pana Stanisława zamieszkały bociany. Z początku wydawało się, że przylatują jedynie, by się ogrzać i odpocząć. Właściciel był wystraszony, bo komin był w ciągłym użytku i mógł zaszkodzić zwierzętom.

Gdy w kolejnym roku bociania rodzina wróciła, skontaktował się z Wojewódzkim Urzędem Ochrony Środowiska. Doradzono mu, jak powinna wyglądać platforma pod gniazdo, a pan Stanisław zabrał się do pracy.

Wiedziałem już, jak zrobić gniazdo, więc z materiałów, które miałem na posesji, zbudowałem platformę i gniazdo. Ptakom się spodobało. Gniazdo jest w większości zrobione przez nas, a one je sobie tylko po swojemu uzupełniły - mówił pan Stanisław w rozmowie z portalem jaw.pl.

Bociania parka doczekała się potomstwa. Mały bocian uczy się latać

Bociany rozgościły się w gnieździe i niedługo później doczekały się potomstwa. Mały bocian uczy się teraz latać. Pod czujnym okiem rodziców maluch stawia pierwsze kroki (a właściwie skrzydła) w powietrzu.

Na nagraniu, które opublikowała w serwisie YouTube redakcja jaw.pl widać, jak dorosły bocian rozpościera skrzydła i zaczyna nimi ruszać, prezentując młodemu podstawy latania.

Mały bocian uczy się latać. Niezwykła historia bocianiej rodziny, która zamieszkała na kominie piekarni pana Stanisława z Jaworzna:

Najważniejsze wiadomości ze Śląska

i

Autor: Eska Link: https://www.eska.pl/slaskie/