Koncert Podsiadły w Chorzowie

i

Autor: Martyna Urban

Wiadomości

Dawid Podsiadło odmówił fance na Stadionie Śląskim. "Na maksa lubię śpiewać sam"

Podczas koncertu Dawida Podsiadły w Chorzowie doszło do nietypowej sytuacji. Fanka artysty w przerwie między utworami poprosiła Podsiadło o wspólne zaśpiewanie kawałka. Muzyk rozbawił ponad 80-tysięczną widownię tłumaczeniem, że po prostu "lubi śpiewać sam". Moment ten stał się jednym z najbardziej pamiętnych epizodów wieczoru.

Dawid Podsiadło rozbawił publiczność na Stadionie Śląskim

22 i 23 czerwca w Kotle Czarownic odbyły się dwa koncerty Dawida Podsiadły. Wydarzenia te zapisały się na kartach historii polskiej muzyki nie tylko ze względu na rekord frekwencji. W trakcie sobotniego koncertu Podsiadło połączył się na telebimie ze Stadionem Narodowym w Warszawie, gdzie koncertował Taco Hemingway. To pierwsze takie zdarzenie, podczas którego dwa największe stadiony połączyły się ze sobą równocześnie.

Jednak to inne zajście podczas sobotniego koncertu pozostanie w pamięci fanów na dłużej. W przerwie pomiędzy utworami doszło do komicznej sytuacji. Fanka artysty poprosiła go o wspólne zaśpiewanie na scenie jednego z kawałków. Reakcja Podsiadły? Bezcenna.

Nie zaśpiewamy razem, ale to jakby jest moja wina. Sorry... Rozmawiam tutaj z dziewczyną, która mówi, żebyśmy zaśpiewali razem, a ja po prostu nie chcę - mówił do publiczności Dawid, wywołując salwę śmiechu wśród fanów.

Następnie Podsiadło wyjaśnił: - Ale mówię - spokojnie. To nie chodzi o ciebie. Ja po prostu na maksa lubię sam śpiewać. Może następnym razem.

Pewnie spora część fanów uwierzyłaby w tłumaczenie artysty, gdyby nie fakt, że w sobotę na scenie wspólnie z Podsiadłem wystąpili: Ralph Kamiński, Kaśka Sochacka, Kortez i Artur Rojek.

Zdjęcia z tego niezapomnianego koncertu możecie zobaczyć w galerii poniżej.

Historyczny koncert Dawida Podsiadły w Chorzowie. Padł rekord

W ciągu dwóch dni do Parku Śląskiego zjechało się niemal 200 tysięcy osób. Powodem były dwa koncerty - dzień po dniu - Dawida Podsiadły. Artysta z Dąbrowy Górniczej dokonał wręcz niemożliwego. W sobotnim koncercie na Stadionie Śląskim uczestniczyło ok. 100 tysięcy osób. Frekwencję w trakcie wydarzenia podał sam artysta. Jak to możliwe?

Biorąc pod uwagę liczbę osób do obsługi imprezy (technicy, ochrona itp.), mieliśmy w sobotę na Stadionie Śląskim ponad 100 tysięcy osób - powiedział Adam Strzyżewski, dyrektor Stadionu Śląskiego cytowany przez portal Ślązag.pl.

Zatem koncert Podsiadły, który odbył się 22 czerwca w Chorzowie to największy koncert na Stadionie Śląskim w ostatnich 20 latach, czyli po przebudowie obiektu. Jest to także rekord stadionowy, ostatni także należał do Podsiadły i został ustanowiony 26 sierpnia 2023 r. podczas koncertu na PGE Narodowym w Warszawie. Uczestniczyło w nim wówczas ok. 80 tys. osób.

Dawid Podsiadło QUIZ. Jak dobrze znasz przeboje artysty z Dąbrowy Górniczej?

Pytanie 1 z 10
Z jakiego utworu artysty pochodzi ten fragment: "A ja tańczę drugi dzień, mam swój kwadratowy metr"?