Chorzów: Rezonans magnetyczny podarowany przez WOŚP już działa w Zespole Szpitali Miejskich

i

Autor: ZSM w Chorzowie Chorzów: Rezonans magnetyczny podarowany przez WOŚP już działa w Zespole Szpitali Miejskich

Chorzów: Rezonans magnetyczny podarowany przez WOŚP już działa w Zespole Szpitali Miejskich

2020-05-20 6:27

W Zespole Szpitali Miejskich w Chorzowie zakończyła się instalacja sprzętu i aranżacja pracowni, w której stanął rezonans magnetyczny. To dar Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, na który orkiestra zbierała pieniądze podczas zeszłorocznego finału. Szczegóły na slask.eska.pl.

Rezonans magnetyczny podarowany przez WOŚP już działa w Zespole Szpitali Miejskich w Chorzowie. Najwyższej klasy sprzęt, kosztujący około 5 milionów złotych, pozwoli na nowoczesne i sprawne diagnozowanie nawet noworodków.

- Jestem ogromnie wdzięczny Jurkowi Owsiakowi, całej Orkiestrze, ale i wszystkim, którzy wsparli zeszłoroczną zbiórkę. Podziękowania też dla władz Chorzowa, dzięki którym otrzymaliśmy pieniądze na remont i adaptację nowej pracowni - mówi dr Jerzy Szafranowicz, dyrektor Zespołu Szpitali Miejskich w Chorzowie.

Miasto przekazało środki na remont w wysokości 800 tysięcy złotych. Kolejne 400 tysięcy pochodziło z budżetu szpitala. Za te pieniądze udało się wyremontować pracownię, w której teraz stanął sprzęt do diagnostyki obrazowej dzieci. Sprzęt ma niecodzienną szatę graficzną, a zamontowany na ścianie projektor ma wyświetlać animacje.

- Ma to na celu zająć uwagę dziecka, aby lepiej znosiło całe badanie, bo wiemy, że choć bezbolesne, to może być stresujące dla małych pacjentów. Ponadto sprzęt wykonuje ciche sekwencje, dzięki którym hałas podczas badania zostaje zredukowany - tłumaczy dr n. med. Katarzyna Lipka, kierownik Pracowni Diagnostyki Obrazowej i Izotopowej.

Początkowo Zespół Szpitali Miejskich i Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy miały zorganizować wydarzenie medialne z okazji uruchomienia nowego rezonansu. Niestety z powodu pandemii koronawirusa, ze względów bezpieczeństwa, zrezygnowano z tego pomysłu. Szpital zorganizował jednak swoisty wirtualny briefing prasowy, na którym zaprezentowano sprzęt. Chorzowianie otrzymali zapewnienie, że Jurek Owsiak niebawem odwiedzi szpital przy ul. Truchana i osobiście oficjalnie otworzy pracownię.

- Pogonimy koronawirusa i zapukamy do Waszych drzwi, bo przy takich okazjach chcemy być osobiście. Kochamy Was wszystkich bardzo mocno. Niech żyje Chorzów, niech żyje Wasz szpital - mówi Jerzy Owsiak, szef Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.

COŚ DOBREGO #21

Znasz dzielnice miast w woj. śląskim? Przekonaj się! [QUIZ]

Pytanie 1 z 10
Załęże to dzielnica: