Bytomski Jarmark Staroci będzie jak nowy. Umowa podpisana. Co się zmieni?

i

Autor: UM Bytom

Inwestycje

Bytomski Jarmark Staroci w nowej odsłonie. Jak będzie wyglądało to miejsce? Umowa z wykonawcą podpisana

2023-05-25 23:41

Nowe stoiska, sanitariaty, oświetlenie i alejki. Bytomski Jarmark Staroci przyciągający miłośników antyków z całego kraju, zmieni się nie do poznania. Prezydent Bytomia podpisał umowę z wykonawcą inwestycji.

Bywacie na Bytomskim Jarmarku Staroci w piątki? To już nie będzie to samo miejsce. W czwartek, 25 maja została podpisana umowa z wykonawcą inwestycji, dzięki której poprawi się infrastruktura obiektu. A to dzięki inicjatywie Budżetu Obywatelskiego.

Jak informuje Urząd Miejski w Bytomiu, projekt zakłada przeniesienie jarmarku na teren byłego kąpieliska otwartego przy ul. Frycza-Modrzewskiego. Wystawcy otrzymają betonowe stoły. Łącznie powstanie 20 dużych stoisk wystawczych i tyle samo mniejszych. Dodatkowo, na terenie jarmarku w Szombierkach powstanie budynek z sanitariatami, a cały teren zostanie oświetlony, ogrodzony i wyposażony w ławki i kosze na śmieci. Zamontowany będzie też monitoring i miejsca dla gastronomii, a także dla food-trucków. 

- Bytomski Jarmark Staroci od lat przyciąga do naszego miasta handlarzy, kolekcjonerów i miłośników antyków z całego kraju. Dlatego cieszę się na nadchodzące tam zmiany, bo inwestycja poprawi funkcjonalność i wizerunek jednego z największych targów staroci na południu Polski - mówi prezydent Mariusz Wołosz.

Po raz pierwszy projekt został zgłoszony do Budżetu Obywatelskiego w 2021 roku. Nie udało się.

- Za drugim razem zainteresowaliśmy naszą inicjatywą dużo większą liczbę bytomian, bo na Jarmark zagłosowało 3780 mieszkańców. To też doskonały przykład tego, że jeśli mamy dobry projekt, nie możemy się poddawać - mówi Tomasz Buczyk, wnioskodawca i prezes TS Szombierki Bytom.

Inwestycja będzie kosztować około 2 mln zł, ma zostać zrealizowana w połowie listopada 2023 r. 

Wiadomości ze Śląska

i

Autor: Eska Link: https://www.eska.pl/slaskie/