Awaria na Kolejach Śląskich

i

Autor: KŚ

Awaria Kolei Śląskich. Pociągi do Katowic są opóźnione i odwołane

Poważne utrudnienia w kursowaniu pociągów mają Koleje Śląskie. Z powodu awarii z rozkładu jazdy wypadły kursy z Katowic. Wiele pociągów notuje ogromne opóźnienia.

Awaria w Kolejach Śląskich

Awaria urządzeń sterowania ruchem kolejowym na posterunku kolejowym Mąkołowiec, między Katowicami Ligotą a Tychami – jest główną przyczyną ogromnych utrudnień w kursowaniu pociągów Kolei Śląskich. Z powodu tej usterki na odcinku Katowice Podlesie– Tychy wprowadzony został ruch jednotorowy, co spowodowało opóźnienia innych pociągów. Kiedy usterka zostanie usunięta, nie wiadomo. Trwają prace naprawcze.

Pociągi Kolei Śląskich odwołane i opóźnione

Z informacji Kolei Śląskich wynika, że opóźnienia – nawet kilkudziesięciominutowe – miały popołudniowe pociągów tego przewoźnika na trasach między Katowicami a Żywcem, Zwardoniem, Wisłą Głębce, Tychami Lodowiskiem, a także pociągów Cieszyn– Czechowice-Dziedzice i Skoczów-Cieszyn.

Niektóre pociągi relacji Dąbrowa Górnicza-Tychy Lodowisko odwołano na odcinku Dąbrowa Górnicza-Katowice bez zapewnienia komunikacji zastępczej. Opóźniony był też pociąg Katowice-Chałupki i Oświęcim-Racibórz.

Utrudnienia w kursowaniu pociągów międzynarodfowych

Ponadto opóźnienia miały pociągi PKP Intercity z Warszawy do Pragi, z Gdyni do Wiednia, z Wiednia do Warszawy i z Pragi do Przemyśla. Bieżące informacje o opóźnieniach pociągów dostępne są w prowadzonym przez PKP PLK serwisie portalpasazera.pl. pap