Zlot Pojazdów Militarnych powraca do Bytomia. W programie przejazdy i pokazy militarne, Tank Crush i piknik

i

Autor: UM Bytom

Bytom

Zlot Pojazdów Militarnych 2024 w Bytomiu. Tank Crush i piknik i grochówka PROGRAM

2024-06-08 0:33

Zlot Pojazdów Militarnych już w czerwcu ponownie odbędzie się na terenach przy Szybie Krystyna w Bytomiu-Szombierkach. Impreza każdego roku przyciąga tłumy miłośników militariów oraz pasjonatów pojazdów wojskowych. Nie zabraknie pokazów, przejażdżek i popularnej grochówki.

Fani militariów znów tłumnie odwiedzą Bytom

XIX edycja Śląskich Manewrów odbędzie się w dniach od 7 do 9 czerwca na terenach przy Szybie Krystyna w Bytomiu-Szombierkach. Standardowo nie zabraknie przejażdżek pojazdami militarnymi, pokazów grup rekonstrukcyjnych, dobrej muzyki oraz polowych specjałów, w tym popularnej grochówki. Dodatkową atrakcją będzie pojedynek czołgu z samochodami osobowymi. Impreza każdego roku przyciąga tłumy miłośników militariów z całego regionu. Jest to jedna z największych imprez militarnych w całym kraju. Wstęp na imprezę jest bezpłatny.

- Zlot Pojazdów Militarnych na stałe zagościł w kalendarzu imprez odbywających się w naszym mieście. Zapraszamy wszystkich miłośników militariów do Bytomia na jedyne w swoim rodzaju wydarzenie, które przyciąga fanów z całego regionu - powiedział Adam Fras, zastępca prezydenta Bytomia.

Zlot Pojazdów Militarnych 2024 - program

Podczas tegorocznego Zlotu Pojazdów Militarnych przygotowano wiele atrakcji dla dorosłych oraz dzieci. Pierwszego dnia, w piątek 7 czerwca, odbędzie się militarny jarmark ze strefą gastronomiczną oraz przejażdżki wojskowymi pojazdami.

Największe atrakcje zaplanowano jednak na sobotę 8 czerwca. Tego dnia ok. godz. 10:30 ulicami Bytomia przejadą pojazdy militarne, a w godzinach od 11:30 do 13:00 będzie można zobaczyć je z bliska na pl. Jana III Sobieskiego. Następnie już na terenie zlotu pod Szybem Krystyna odbędzie się reszta atrakcji. W programie znalazły się przejażdżki pojazdami militarnymi, koncerty, występ orkiestry wojskowej z Bytomia oraz to na co wyrzyscy czekają - Tank Crush, czyli pojedynek czołgu z samochodem osobowym. Nie zabraknie pysznej wojskowej grochówki, a dzień pełen wrażeń zakończy pokaz Fire Show.

Tego dnia na scenie wystąpią:

  • o godz. 17:00 - No Name
  • o godz. 18:00- Trzecia Faza
  • o godz. 19:15 - BlackLight
  • o godz. 20:30 - Purple Waves

Ostatniego dnia wydarzenia, w niedziele 9 czerwca, odbędzie się Piknik Służb Mundurowych. Na ten dzień zaplanowano pokazy, prelekcje i stanowiska promocyjne służb, a poza tym pokazy pojazdów militarnych, prezentację współczesnego uzbrojenia i wyposażenia wojskowego oraz terenowe przejażdżki dla chętnych, a o godz. 14:00 ponownie odbędzie się Tank Crush.

Zlot Pojazdów Militarnych organizowany jest przez Stowarzyszenie Pasjonatów Wojskowości "Kompania Bytom".