Zamiast wody z kranu leci… whisky. Zabrzańskie Wodociągi wydały komunikat

i

Autor: Pixabay.com, Facebook

Zabrze

Zamiast wody z kranu leci… "whisky". Zabrzańskie Wodociągi wydały komunikat

Cola? Kawa? Whisky? Nie, to tylko woda z kranu. Mieszkańcy Zabrza zmagają się z dużym problemem. Do ich domów i mieszkań dostarczana jest zanieczyszczona woda.

Problem z zanieczyszczoną wodą w Zabrzu

Od kilku dni część mieszkańców Zabrza, m.in. z dzielnic Mikulczyce, Makoszowy, Zaborze i z centrum, doświadcza sporych niedogodności związanych z zanieczyszczoną wodą. Płynąca z kranu woda ma brązowe zabarwienie. W mediach społecznościowych mieszkańcy śmieją się, że z ich kranu leci cola lub whisky, jednak mimo żartów, problem jest uciążliwy.

Wieczorem w środę, 12 czerwca, Zabrzańskie Wodociągi opublikowały komunikat wyjaśniający, skąd nietypowe zabarwienie wody. Okazuje się, że uciążliwości występują na skutek prac remontowych prowadzonych na Stacji Uzdatniania Wody "Leśna" w dzielnicy Mikulczyce i prędko się nie skończą.

- Uciążliwości mogą potrwać do przyszłego tygodnia (do ok. 18 czerwca). Mogą występować czasowe zakłócenia w dostawach wody oraz zmiana jej zabarwienia, spowodowana odrywaniem się osadu w trakcie strefowania - czytamy w komunikacie Zabrzańskiego Przedsiębiorstwa Wodociągów i Kanalizacji.

Jaka cena za wodę w miastach śląskich?

Zobaczcie ceny w galerii zdjęciowej

Jednocześnie ZPWiK prosi mieszkańców o informowanie o miejscach, w których występuje zanieczyszczona woda. Ma im to pomóc w monitorowaniu sytuacji. Zgłoszenia można dokonać u dyspozytora ZPWiK pod numerem tel. 32 2713115, 32 2755294 bądź pod bezpłatnym numerem 994.

Przypomnijmy, w maju br. w Zabrzu miały miejsce rekordowe podwyżki stawek za wodę i kanalizację. Według nowej taryfy mieszkańcy zapłacą o 27,1% więcej w porównaniu do dotychczasowych opłat. Będzie tak przez najbliższe trzy lata, a później w życie wejdą kolejne podwyżki.

Śląskie dyktando QUIZ Sprawdź, czy umiesz pisać po śląsku

Pytanie 1 z 11
Jak napisać po śląsku: Czy Ty się nie wstydzisz opowiadać, że język śląski nie istnieje?
Listen on Spreaker.