Zaginął Michał Kulik
Policja w Bieruniu prowadzi poszukiwania Michała Kulika. W czwartek 10 lipca popołudniu mężczyzna wyszedł z domu w Chełmie Śląskim przy ul. Górnośląskiej. Do tej pory 49-latek nie wrócił do domu ani nie nawiązał kontaktu z rodziną.
Policja w Bieruniu poszukuje 49-letniego mężczyzny, Michała Kulik, który w dniu 10.07.2025 roku około godziny 13:20 wyszedł z domu w Chełmie Śląskim przy ulicy Górnośląskiej i do chwili obecnej nie powrócił ani nie nawiązał kontaktu z rodziną.
Opis zaginionego:
- Wiek 49 lat
- Wzrost ok. 176 cm
- Budowa ciała szczupła
49-latek w dniu zaginięcia był ubrany w czarne buty z białą podeszwą, spodnie, czarną koszulę z krótkim rękawkiem. Mężczyzna zabrał ze sobą plecak oraz białą czapkę z daszkiem.
Osoby, które widziały pana Michała lub mają jakiekolwiek informacje, prosimy o niezwłoczny kontakt z Komendą Powiatową Policji w Bieruniu pod numerem: 47 85 272 55 lub z najbliższą jednostką Policji.Prosimy także o udostępnianie tego postu – każda informacja może pomóc!

Co zrobić, gdy ktoś zaginął?
Zaginięcia osób są niestety częstym zjawiskiem, które dotyka wiele rodzin. Każdego roku policja otrzymuje liczne zgłoszenia dotyczące zaginionych osób, zarówno dorosłych, jak i dzieci. Przyczyny zaginięć mogą być różne – od problemów osobistych i rodzinnych, po nagłe sytuacje losowe. Dlatego tak ważne jest szybkie reagowanie i zgłaszanie każdej sytuacji, która może pomóc w odnalezieniu zaginionych.
Co robić, gdy nasz bliski zaginął? Przede wszystkim należy natychmiast powiadomić policję. Nie ma i nigdy nie było takiego przepisu, że należy odczekać 48 godzin i dopiero potem dokonać zgłoszenia. To mit, który utrwaliły seriale i książki. Policja ma obowiązek przyjąć zgłoszenie od razu.
To bardzo ważne szczególnie w sytuacjach, gdy zgłoszenie o zaginięciu dotyczy dziecka lub osoby starszej, która cierpi na demencję, Duży niepokój budzą również sytuacje, gdy zaginiony jest po próbach samobójczych lub cierpi na depresję. Natychmiastowe podjęcie działań poszukiwawczych daje większe szanse na odnalezienie zaginionej osoby całej i zdrowej.
Policja ocenia indywidualnie każdy przypadek zaginięcia i na podstawie uzyskanych informacji decyduje o podjęciu konkretnych działań. Im większe ryzyko zagrożenia życia i zdrowia zaginionego, tym szybciej i na większą skalę organizowane są poszukiwania.
Zgłaszając zaginięcie należy zabrać ze sobą zdjęcie osoby zaginionej, możliwie jak najbardziej aktualne. Policjantom trzeba będzie przedstawić rysopis danej osoby oraz ubiór w chwili zaginięcia. Przed zgłoszeniem warto też sprawdzić, czy coś zniknęło z domu np. ubrania, dokumenty, pieniądze. Zaginięcie można zgłosić w dowolnej jednostce policji.