Zabrzanin nie był miły dla konkubiny. Zamiast kwiatkiem, potraktował ją nożem. Aresztowali go

i

Autor: KMP Zabrze Zabrzanin nie był miły dla konkubiny. Zamiast kwiatkiem, potraktował ją nożem. Aresztowali go

Kryminalne

Zabrzanin nie był miły dla konkubiny. Zamiast kwiatkiem, potraktował ją nożem. Aresztowali go

Mieszkaniec Zabrza został tymczasowo aresztowany za próbę odebrania życia swojej konkubinie. 68-latek wbił jej nóż, ale na szczęście ratownicy w porę przybyli na miejsce. Niedoszłemu mordercy grozi dożywocie.

Do zdarzenia doszło wieczorem w piątek 14 czerwca w jednym z mieszkań na terenie Mikulczyc. 68-latek w czasie awantury rzucił się z nożem na swoją konkubinę, zadając jej rany. Pokrzywdzona, po udzieleniu jej pomocy przez Zespół Ratownictwa Medycznego, została przetransportowana do szpitala. Obecnie jej życiu nie zagraża niebezpieczeństwo.

Mężczyzna w chwili zatrzymania był nietrzeźwy. W przeszłości był już zatrzymywany za przestępstw z użyciem przemocy i znęcanie się nad partnerką. Po zebraniu przez śledczych materiału dowodowego, prokurator przedstawił mężczyźnie zarzut usiłowania zabójstwa, znęcania się fizycznego i psychicznego oraz kierowania gróźb karalnych. W niedzielę zabrzański sąd podjął decyzję o zastosowaniu wobec 68-latka 3-miesięcznego aresztu tymczasowego.

Śledczy ustalają motywy działania mężczyzny oraz szczegóły przebiegu zdarzenia. Za usiłowanie zabójstwa grozi mu nawet dożywotni pobyt w więzieniu.