Bieg XIV Szóstka Pogorii – Dąbrowa Górnicza (12.05.2024)

i

Autor: M. Twaróg

Sport

XIV Szóstka Pogorii w Dąbrowie Górniczej. Zobacz ZDJĘCIA z zawodów biegowych nad Pogorią III

W niedzielę 12 maja w Dąbrowie Górniczej odbyła się XIV Szóstka Pogorii. Zawodnicy musieli pokonać dystans 5 km brzegiem zbiornika Pogoria III. Na szczęście dopisała biegaczom pogoda, od rana świeciło słońce i było ciepło.

Zawody biegowe XIV Szóstka Pogorii w Dąbrowie Górniczej

W niedzielę 12 maja rano miłośnicy biegania spotkali się w Centrum Sportów Letnich i Wodnych przy Pogorii III w Dąbrowie Górniczej. To właśnie tam, na trasie prowadzącej brzegiem zbiornika, zostały rozegrane zawody biegowe.

Uczestnicy XIV Szóstki Pogorii musieli pokonać dystans 5 km. Na linii startu pojawiło się kilkudziesięciu zawodników. Wszyscy byli piekielnie zmotywowani, by wygrać. Nic w tym dziwnego. Organizator przewidział atrakcyjne nagrody dla osób, które staną na podium. Ponadto każdy uczestnik otrzymał pamiątkowy medal.

Zobacz zdjęcia z zawodów XIV Szóstka Pogorii w Dąbrowie Górniczej.

Za organizację zawodów odpowiadają stowarzyszenie Pogoria Biega, jeden z wydziałów urzędu miasta oraz dąbrowskie Centrum Sportu i Rekreacji.

Celem imprezy jest upowszechnianie biegania jako jednej z najprostszych form rekreacji fizycznej, propagowanie czynnego wypoczynku oraz aktywności ruchowej wśród młodzieży i dorosłych oraz popularyzacja terenów rekreacyjnych na terenie miasta Dąbrowa Górnicza.