Akademia Pana Kleksa w Fabryce Porcelany w Katowicach

i

Autor: PHOTO ART SERVICE

Katowice

Wystawa "Kleks. Magia Kina" w Fabryce Porcelany w Katowicach. Tu poczujesz się jak w bajce ZDJĘCIA

Kto wychował się w latach 80. i 90., ten z pewnością pamięta ekscentryczny świat Ambrożego Kleksa. Po 40 latach klasyczna bajka Jana Brzechwy doczekała się nowej wersji. Jeszcze przed oficjalną premierą film pobił frekwencyjny rekord. A teraz jego wszyscy miłośnicy mają szansę poczuć, jakby sami byli bohaterami na planie filmowym. Wystarczy odwiedzić wystawę "Kleks. Magia Kina" w Fabryce Porcelany w Katowicach.

"Kleks. Magia Kina" w Katowicach

W 2019 roku w Fabryce Porcelany otwarto "Bajkę Pana Kleksa", czyli pierwszą w Polsce Wytwórnię Kultury, Nauki i Zabawy. Interaktywna przestrzeń ma rozwijać w dzieciach chęć odkrywania świata. Salę podzielono na osiem stref tematycznych, a w każdej na najmłodszych czekają zagadki i zadania do rozwiązania.

Teraz w Fabryce Porcelany powstała kolejna przestrzeń związana z Ambrożym Kleksem. Chodzi o wystawę "Kleks. Magia Kina", która składa się z rekwizytów, sprzętów, elementów scenografii i kostiumów wprost z najnowszej adaptacji bajki Jana Brzechwy. Wystawa została zaprojektowana w taki sposób, by każdy odwiedzający mógł się poczuć jak na planie filmowym.

Zobacz, jak wygląda wystawa "Kleks. Magia Kina" w Fabryce Porcelany w Katowicach: