Wypadek na A4 w Katowicach. Kierowca skody wbił się pod TIRa. Cudem przeżył

Wypadek na autostradzie A4 w Katowicach wyglądał koszmarnie. Świadkowie byli przekonani, że kierowca skody zginął. W poniedziałek przed godz. 8 samochód osobowy wbił się pod samochód ciężarowy TIR. Kierowca, co wydaje się nieprawdopodobne, cudem przeżył zderzenie. Autostrada A4 przez kilka godzin była zakorkowana.

Wypadek na Autostradzie A4 w Katowicach

W poniedziałek przed godz. 8 w Katowicach na autostradzie A4 doszło do koszmarnie wyglądającego wypadku. Na nitce w kierunku Krakowa samochód osobowy uderzył i wbił się w tył pojazdu ciężarowego. Wyglądało to potwornie, bo dach osobówki został ścięty na wysokości kierownicy.

- Na miejscu zderzenia pracują policjanci i w pierwszej kolejności muszą pomóc osobom, które uczestniczyły w tym zdarzeniu - mówiła tuż po wypadku Agnieszka Żyłka, oficer prasowy Komendy Miejskiej Policji w Katowicach.

Jak doszło do wypadku na A4?

Jak informuje policja do wypadku doszło na środkowym pasie autostrady A4 między węzłem przy AWF a centrum handlowym 3 Stawy w kierunku Krakowa. Ze wstępnych ustaleń TIR miał wjechać w tył samochodu osobowego i gwałtownie hamować. Tego manewru nie zauważył kierowca innego samochodu osobowego, który wbił się pod naczepę TIRa.

Mimo, że wypadek wyglądał wyjątkowo drastycznie, kierowca przeżył, bo w porę zdążył się schylić i uniknąć śmierci. Cudem przeżył. W tej chwili jest badany przez lekarzy - informuje policja.

Autostrada A4 w Katowicach zablokowana

Autostrada A4 była zablokowana przez kilka godzin na czas usuwania skutków wypadku. Obecnie jest już przejezdna.

Listen to "Wyższe kary za łamanie przepisów ruchu drogowego to bat na piratów drogowych czy sposób na podreperowanie budżetu?" on Spreaker.